Aktualności

28-09-2020-21:08:41

Jak Mariah Carey nagrywała rockową płytę w latach 90. Fragment autobiografii diwy

Udostępnij! Tweetnij!

Mariah Carey opublikowała właśnie fragment autobiografii, w którym ujawniła, że brała udział w nagraniu alternatywno-rockowej płyty.

Mariah Carey fot. Universal Music Polska

Jak dowiadujemy się z fragmentu "The Meaning of Mariah Carey", diwa, w tym samym czasie kiedy pracowała nad swoim krążkiem "Daydream", brała również udział w sesjach zespołu Chick. Owocem kooperacji był longplay "Someone's Ugly Daughter", który promował singiel "Hermit" z chórkami Mariah Carey.

- Ciekawostka: nagrałam alternatywny album, w czasie gdy pracowałam nad "Daydream" - napisała gwiazda na Twitterze. - Dla zabawy, przy przetrwać trudne dni.

Z urywku " The Meaning of Mariah Carey" dowiadujemy się, że artystka w pełni zaangażowała się w alternatywny projekt. - Próbowałam być taką grunge'ową, lekko punkową białą wokalistką, jakie wówczas były popularne - wyjaśnia. - Taką, która nie przejmuje się uczuciami i wizerunkiem. Mogły być wkurzone, wystraszone, niechluje, w starych butach, pogniecionych ciuchach i z nierównymi brwiami. Tymczasem wszystko, co ja robiłam musiało być dopracowane i wypielęgnowane. Chciałam przerwy od tego, chciałam się wyrwać i wylać swe żale, ale zarazem dobrze się bawić. Moje alter-ego z radością brało udział w sesjach po pracy nad "Daydream".

Rzecznik Carey potwierdził, że Mariah była współautorką piosenek, producentka i chórzystką, a także wyreżyserowała dla Chic teledysk "Malibu".

Mariah Carey obdarzona jest pięciooktawowym głosem. W czasie swej kariery sprzedała 200 milionów płyt na całym świecie i zdobyła pięć statuetek Grammy. Jej ostatnia regularna płyta to "Caution" z listopada 2018 roku. W 2018 roku stacja E! zrealizowała dokumentalny serial o diwie, "Świat Mariah". Gwiazda ma też doświadczenie aktorskie. Ostatnio zagrała w filmach "Hej, skarbie" "Kamerdyner" oraz serialu "Imperium".