Aktualności

16-11-2021-12:25:50

Mariah Carey w nowej świątecznej współpracy

Udostępnij! Tweetnij!

Ikona świąt, Mariah Carey, tym razem poprosiła Świętego Mikołaja o świetną współpracę z Khalidem i Kirkiem Franklinem – wielokrotnie nagradzani artyści prezentują nową piosenkę „Fall in Love at Christmas”.

Materiały prasowe

Napisana i wyprodukowana przez Carey, Franklina i Daniela Moore’a II i nagrana w Atlancie i Los Angeles ballada z nutami R&B i gospel pojawia się w samą porę. „Fall in Love at Christmas” zapowiada się na nowy świąteczny klasyk, czemu z pewnością pomoże teledysk wyreżyserowany przez Carey i Bryana Tanakę. Nakręcony w domu Carey i w studiu nagraniowym Butterfly Lounge w LA, klip przedstawia jej bliźniaki Monroe i Moroccan. Teledysk przywołuje ciepłego i pełnego miłości ducha świąt. Kolekcjonerów płyt CD zainteresuje trzyścieżkowa płyta dostępna w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie artystki.

Mariah Carey do tej pory sprzedała ponad 200 milionów albumów i może pochwalić się 19 singlami na 1. miejscu na liście Billboardu, więcej niż jakakolwiek solowa artystka w historii. Carey, która został wprowadzona do Songwriters Hall of Fame, jest piosenkarką, autorką piosenek i producentką wyróżnioną wieloma nagrodami Grammy, licznymi nagrodami American Music Awards, trzema rekordami Guinessa, tytułem „Artist of the Decade” i „Icon Award” Billboardu, World Music Award dla „Najlepiej sprzedającej się artystki tysiąclecia na świecie”, Ivor Novello Award dla „PRS for Music Special International Award” oraz „Icon Award” BMI za wybitne osiągnięcia w pisaniu piosenek.

Jej wyrazisty pięciooktawowy zakres wokalny, zapał do pisania i talent producencki sprawiają, że Carey jest prawdziwym wzorcem współczesnego popu. W 2009 roku Carey otrzymała nagrodę Breakthrough Performance Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Spring za docenioną przez krytyków rolę w filmie Lee Danielsa „Hej, skarbie”. Artystka pojawiła się także w „Kamerdynerze” Danielsa. Laureatka nagrody Congressional Award hojnie poświęca swój czas i energię na różne cele charytatywne bliskie jej sercu, w tym między innymi Save the Music, Make-A-Wish Foundation, World Hunger Relief i Elton John AIDS Foundation. Jako ogromna zwolenniczka organizacji charytatywnych na rzecz dzieci, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, Carey założyła Camp Mariah we współpracy z Fresh Air Fund.

Khalid to multiplatynowy artysta, okrzyknięty przez magazyn Time jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel „Location” pokrył się w Polsce platyną. Khalid był nominowany do 6 nagród Grammy i zdobył wiele nagród, w tym 6 Billboard Music Awards i 3 American Music Awards. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani („Love Lies”), Halsey i Benny Blanco („Eastside”), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello. Został także ogłoszony najmłodszym artystą, który przekroczył 15 miliardów streamów w Spotify.

Burmistrz El Paso wręczył artyście klucz do miasta i ustanowił 13 września Dniem Khalida. Wraz ze swoją mamą Khalid założył fundację The Great Khalid Foundation, która zajmuje się pomocą potrzebującym rodzinom.

Na początku lipca Khalid zadebiutował z „New Normal” podczas startu kosmicznego Virgin Galactic „Unity 22”. Singiel nie tylko grał na pokładzie podczas lądowania – po zakończeniu misji, Khalid wystąpił także dla załogi statku. Artysta był zaszczycony, że singiel „New Normal” został wybrany jako ścieżka dźwiękowa tak historycznego momentu.

Khalid wydał właśnie swój najnowszy utwór „Present” i ogłosił, że jego EP-ka „Scenic Drive” ukaże się 3 grudnia 2021 roku.

Kirk Franklin jest 16-krotnym laureatem nagrody Grammy, autorem piosenek gospel, aranżerem i producentem. Po ponad 30 latach ciągłych hitów i ogromnym sukcesie łączącym hip-hop, pop i gospel, „Love Theory” uplasowało się na 1. miejscu listy Billboard Hot Gospel Songs i utrzymało tę pozycję przez trzydzieści dziewięć tygodni. Żywy utwór stał się jego siódmym numerem 1. Album „Long Live Love” i singiel „Love Theory” zdobyły dwie nagrody Grammy w styczniu 2020 roku. Kirk nieustannie tworzy dźwiękowy kompas dla codziennej kultury. Dzięki współpracy z artystami takimi jak Michael Jackson, Chance the Rapper, Kanye West, Justin Timberlake, Justin Bieber, Demi Lovato, Wyclef John i innymi, wpływ Franklina nie kończy się tylko na listach przebojów.

Franklin wspiera również rozwój młodych jako organizator letniego obozu dla początkujących artystów i muzyków Camp Lotus. Pracuje także z młodzieżą poprzez Compassion International, St. Jude Foundation i różne darowizny dla społeczności. Chociaż Franklin jest zaangażowany w pomaganie swoim społecznościom, z pasją dąży do tego, aby gospel osiągał nowe wyżyny.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!