Aktualności

29-09-2020-16:10:54

Lanberry zapowiada "Co gryzie panią L.?"

Udostępnij! Tweetnij!

"Co gryzie panią L.?" to tytuł najnowszego albumu Lanberry. Na swojej trzeciej płycie wokalistka daje jasno do zrozumienia, że to, co sztuczne i toksyczne, zostawia za sobą.

Lanberry fot. Universal Music Polska

Premiera krążka zaplanowana jest na 23 października 2020 roku. "Co gryzie panią L.?" jest już dostępne w przedsprzedaży.

Motywem spajającym wszystkie 11 utworów z płyty jest wdzięczność - niesłusznie pomijany nawyk przypominania sobie o tym, co w nas dobrego, jak również radości z dotychczasowych osiągnięć.

- Przez dwa lata od wydania mojej poprzedniej płyty "miXtura" zmieniło się tak dużo, jakby minęła co najmniej dekada - mówi artystka. - Dlaczego i jak do tego doszło? O tym właśnie opowiada moja trzecia płyta. To w sumie bardzo intymna podróż, bo chcę opowiedzieć coś o sobie. Chcę przekazać w dźwiękach, słowach i obrazach, kim jest pani L. Kim jest Lanberry. A że to muzyka jest nośnikiem tego, co noszę w sobie, to z tych piosenek wyłania się postać, którą można sobie samemu poskładać.

Na nadchodzącym albumie Lanberry jeszcze odważniej niż wcześniej łamie schematy, gatunkowe konwencje oraz oczekiwania, które stawia się przed nią nie tylko jako artystką, ale też jako kobietą. Wokalistka jak zawsze chętnie bawi się konwencjami, puszczając oko do klimatów lat 80. i 90. Na płycie nie zabraknie zarówno hitów rozgrzewających parkiet, jak i melancholijnych ballad.

Do udziału w projekcie Lanberry zaprosiła uznanych artystów i producentów, w tym m.in. Bartosza Dziedzica ("Mirabelki", "Kamikadze"; znanego ze współpracy m.in. z Arturem Rojkiem, Moniką Brodką i Dawidem Podsiadło), Dry Skull, Mikołaja Trybulca i Mimi Wydrzyńską z Linii Nocnej ("Pustosłów"), Macieja Wasio, Pawła Krawczyka, Olafa Deriglasoffa oraz duet Kumór i Buczkowski ("Tracę"). Płytę zapowiadają trzy single - "Zew", "Tracę" i "Plan awaryjny". Ten ostatni w koncercie premier w Opolu okazał się być najlepszym planem i otrzymał główną nagrodę.

Tracklista "Co gryzie panią L.?":
1. Plan awaryjny
2. Tylko tańczę
3. Kamikadze
4. Tracę
5. Nocny Sport
6. Usłysz mnie
7. Mirabelki
8. Pustosłów
9. A jeśli jutra nie będzie
10. Zew
11. Zimowy sen

Lanberry może pochwalić się ponad 70 milionów streamów oraz dwiema platynowymi i czterema złotymi płytami.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: lanberry