Aktualności

08-10-2020-22:12:08

Bastille z animowanym klipem

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa Bastille opublikowała klip do najnowszego singla "survivin'". Animacja powstała w czasie lockdownu wraz z grupą animatorów z całego świata.

Bastille fot. Universal Music Polska

Za reżyserię odpowiada brytyjsko-irański reżyser Reza Dolatabadi, a teledysk jest zainspirowany zarówno twórczością Edwarda Hoppera, jak i Federico Felliniego.

- Chciałem nadać klipowi klimat kinowego blockbustera - mówi Reza Dolatabadi. - Aby osiągnąć ten cel, zbudowaliśmy całe miasto w 3D oraz zabezpieczyliśmy wszystkie możliwe ujęcia kamery oraz ruchy, a następnie animowaliśmy postaci na trójwymiarowych layoutach. Animacja to praca zespołowa. Przyznaję, że mam niezwykłe szczęście w projektach od partnerów z całego świata. Bez ich poświęcenia oraz skupienia na szczegółach nigdy nie dokończyłbym tego ambitnego przedsięwzięcia.

- Na początku lockdownu czułem się bardzo skrępowany tym, że napisałem piosenkę, która niechcący tak dobrze wpisała się w otaczającą nas rzeczywistość, ale potem uświadomiłem sobie, że 2020 to rok, w którym przestaliśmy udawać, że wszystko jest ok - wyjaśnia forntman, Dan Smith.

"survivin'" ma mnóstwo przestrzeni i jest naładowane popkulturowymi odniesieniami, jak również zaskakującymi momentami muzycznymi: od otwierającego loopa perkusyjnego i toczącej się linii basu, do nagłej eksplozji fletów zestawionych z fragmentami wokalu przetworzonego przez auto-tune, aż do refrenu, który uderza "jak wielki przytulas od grupy przyjaciół". Znalazło się nawet miejsce dla saksofonu, na którym gra koncertowy muzyk Bastille, Rittipo.

Zarówno "survivin'" jak i wcześniejszy singiel "WHAT YOU GONNA DO???" to pierwsze elementy nowego brzmienia Bastille.

Zamykający dotychczasową dyskografię Bastille longplay "Doom Days" miał premierę w czerwcu 2019 roku.
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Bastille