Aktualności

31-05-2021-09:10:39

Sophie and the Giants nie chce się zmieniać

Udostępnij! Tweetnij!

Sophie and the Giants prezentuje nowy singiel „Don’t Ask Me To Change”.

Materiały prasowe

Bardzo mi się podoba wasza muzyka. Sprawiacie wrażenie, jakby tworzenie hitów było waszym nawykiem – Jack Saunders / BBC Radio 1

Nasycona punkiem niezależna kompozycja z dużą dawką klawiszy – Clash

Sophie and The Giants pracuje sprawnie na reputację twórców wielkich popowych przebojów z rockowym pazurem  Gigwise

Gotowi na kolejny krok w przód Daily Star

„Don’t Ask Me To Change” to hymn osobistej wolności, z miejsca wpadającym w ucho refrenem i rytmem, przy którym nie sposób usiedzieć w miejscu. Jak mówi Sophie: – Napisałam ten utwór, gdy znalazłam się na rozdrożu i postanowiłam przyjrzeć się moim relacjom z ludźmi. Za każdym razem, gdy odkrywałam coś nowego na swój temat, czułam odruch, by tłumić to odrobinę i minimalizować swoje prawdziwe ja, by uniknąć bycia ocenianą czy mniej lubianą. „Don’t Ask Me To Change” powstało w momencie, gdy stwierdziłam: olać to! Nie musiałabym się uciekać do takich kompromisów, gdyby, była wśród ludzi, którzy akceptują mnie taką, jaka jestem.

„Don’t Ask Me To Change” to następca „Right Now” oraz wielkiego przeboju nagranego z Purple Disco Machine, „Hypnotized” (platyna w Polsce, 4x platyna we Włoszech, złoto w siedmiu innych krajach Europy).

Dla Sophie, doświadczenie bycia gwiazdą w Europie w środku pandemii, było co najmniej surrealistyczne. Jednego dnia artystka była w swoim mieszkaniu w Sheffield, by następnego lecieć do Włoch, by zagrać na Power Hits Estate 2020 w pustym Koloseum: – Odzew, z jakim spotkało się „Hypnotized”, to dla nas prawdziwe błogosławieństwo. Mamy nadzieję, że ten utwór dał ludziom odpowiednią dawkę nadziei, tak samo jak nam. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystkie wyrazy uznania, które otrzymaliśmy i nie możemy doczekać się kolejnych singli – przyznaje Sophie.

W 2019 Sophie and The Giants można było podziwiać na scenach Radio 1’s Big Weekend, Glastonbury i Reading. Zespół z Sheffield na 2022 zaplanował europejską trasę koncertową.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!