Aktualności

11-06-2021-13:01:37

Już dziś wirtualny występ Martina Garrixa na ceremonii otwarcia UEFA EURO 2020!

Udostępnij! Tweetnij!

Martin Garrix, Bono i The Edge zjednoczą się z fanami z całej Europy podczas ceremonii otwarcia za pomocą najnowocześniejszej technologii.

Materiały prasowe

Artyści zajmą centralne miejsce podczas ceremonii otwarcia UEFA EURO 2020 na rzymskim Stadio Olimpico. Wirtualny występ z wykorzystaniem nowatorskiej technologii odbędzie się już dziś!

Współpraca legend rocka z U2 i jednego z największych na świecie DJ-ów/producentów EDM w singlu „We Are The People” idzie o krok dalej. Jak nigdy dotąd, trzej artyści spotkają się na uroczystym występie z oficjalną piosenką UEFA EURO 2020 w ramach ceremonii otwarcia, na chwilę przed rozpoczęciem pierwszego meczu turnieju pomiędzy Włochami a Turcją.

Występ, którego motywem przewodnim jest prawdziwy koncert na stadionie na żywo, połączy pełen nadziei tekst piosenki wraz z potężnymi obrazami ożywionymi przez technologię. Widzowie zobaczą między innymi boisko przekształcone w niebiesko-biały płomień, pola energii stworzone z milionów cząsteczek światła i wyświetlanego na scenie Bono, którego potężny, ale i intymny wokal dotrze do milionów widzów na całym świecie. Występ został nakręcony w najnowocześniejszych studiach sterowania ruchem (ang. motion control) w Londynie oraz na Olimpico w Rzymie, aby odtworzyć stadion w technologii 3D.

W wyniku ograniczeń związanych z COVID-19 oraz zmniejszenia liczby osób przebywających w 11-stu obiektach miast-gospodarzy turnieju, UEFA podjęła współpracę z artystami, aby zapewnić kibicom jednoczące i niezapomniane wrażenia.

„Emocje związane z oczekiwaniem na UEFA EURO 2020 stale rosną, uczestniczące reprezentacje narodowe ogłaszają swoje składy, a nasi gospodarze kończą przygotowania” – mówi dyrektor marketingu UEFA, Guy-Laurent Epstein. „Ceremonia otwarcia na rzymskim Stadio Olimpico będzie odpowiednim wstępem do turnieju i cieszę się, że współpraca między trzema świetnymi artystami, Martinem Garrixem, Bono i The Edge, zaowocowała również wirtualnym występem, który umożliwi europejskim i międzynarodowym fanom poczucie bliskości. «We Are The People» uosabia świętowanie wspólnoty w sercu UEFA EURO 2020 i jestem pewien, że fani będą zachwyceni wirtualnym show, niezależnie od tego, skąd będą je oglądać.”

Na ceremonii otwarcia nie zabraknie również byłych legend piłki nożnej. Francesco Totti i Alessandro Nesta rozpoczną turniej finałowy na stadionie, który obaj mieli w zwyczaju nazywać domem.

Fani piłki nożnej mogą przygotować się do turnieju dzięki stworzonej przez Garrixa oficjalnej playliście UEFA EURO 2020, która zawiera piosenki wybrane przez topowych graczy. Oficjalna playlista jest obecnie dostępna na wszystkich platformach streamingowych wraz z playlistami reprezentacji narodowych. Wyzwanie w mediach społecznościowych #EUROHyped zaprasza fanów do pokazania swoim obserwatorom, jak ekscytują się UEFA EURO 2020.

UEFA EURO 2020:

Polska:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!