Aktualności

18-06-2021-08:15:03

R3HAB i Kelvin Jones zabierają na miasto

Udostępnij! Tweetnij!

R3HAB i Kelvin Jones prezentują wspólny singiel „Downtown”. To idealny utwór do buszowania po mieście tuż przed niezapomnianą imprezą...

Materiały prasowe

...lub – powołując się na słowa Kelvina – do wyobrażania sobie przejażdżki Cadillakiem przez centrum Nowego Jorku.

R3HAB zrobił małą przerwę od tradycyjnej elektroniki, by w „Downtown” skupić się na cool-kid vibe z minimalistyczną, głęboką linią basu. Nonszalancki i taneczny klimat idealnie uzupełnia wokal Kelvina. Słuchając „Downtown” bardzo łatwo będzie Ci stwierdzić, że miasto należy do Ciebie.

„Downtown” to następca współpracy R3HAB z Luisem Fonsim i Seanem Paulem w „Pues”. O najnowszym singlu DJ i producent mówi: - „Downtown” to kawałek zainspirowany klubami. Chcieliśmy uchwycić w nim magię wyjść na imprezy z przyjaciółmi, tego momentu, gdy basy przepływają przez całe twoje ciało, nogi są już zmęczone od tańca całą noc, ale ty czujesz się niezwyciężony.

Kelvin Jones dodaje: - „Downtown” to kawałek, który ma za zadanie odpowiednio nastrajać. Wyobraziliśmy sobie, jakby to było jeździć Cadillakiem po centrum Nowego Jorku, jaką piosenkę chcielibyśmy wtedy usłyszeć. To zainspirowało cały utwór. W czasach, kiedy wiele piosenek jest przeładowanych, postanowiliśmy iść pod prąd i stworzyć coś minimalistycznego, bardzo na luzie, ale wciąż z zachowaniem odpowiedniego groove’u.

Holendersko-marokański DJ i producent Fadi El Ghoul, znany na całym świecie jako R3HAB, zyskał rozgłos za sprawą remiksu wielkiego hitu „Give Me Everything” Afrojacka, Pittbulla i Ne-Yo, a następnie zawojował listy przebojów takimi utworami jak „All Around The World (La La La)” czy „Lullaby”. Współpracował m.in. z ZAYNem, Andym Grammerem, Sofią Carson, Timmy Trumpetem, Olivią Holt, Luisem Fonsi, Seanem Paulem, Smokepurpp, Dimitri Vegas & Like Mike, Astrid S i wielu innymi. W 2016 założył własną wytwórnię CYB3RPVNK, która w 2020 przekroczyła miliard streamów. Jego dotychczasowy katalog liczy 5 miliardów streamów.

Kelvin Jones może pochwalić się liczbą miesięcznych słuchaczy na Spotify przekraczającą 3 mln. „Downtown” to następca wydanych wcześnej singli „Pillow”, „Don’t Let Me Go” (Top 10 w niemieckich radiach) czy „Love To Go” nagranego we współpracy z Lost Frequencies & Zonderling (70 mln streamów w Spotify, #2 German Airplay). W 2015 jego hit „Call Me Home” trafiło do Top 10 najpopularniejszych utworów radiowych roku w Niemczech. „Only Thing We Know” z Alle Farben i YouNotUs zgromadziło ponad 50 mln streamów na Spotify, 18 mln wyświetleń na YouTube i #1 German Airplay. „Seventeen”, kolejny utwór nagrany z YouNotUs, dotarł do #3 German Airplay.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: R3HAB