Aktualności

30-07-2021-10:21:46

Luke Hemmings ciągle w ruchu

Udostępnij! Tweetnij!

Luke Hemmings nie próżnuje. Artysta zaprezentował w tym tygodniu drugi singiel – „Motion” to część jego nadchodzącego debiutanckiego albumu „When Facing the Things We Turn Away From”, który ukaże się 13 sierpnia. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży.

Materiały prasowe

W przeciwieństwie do „Starting Line”, „Motion” to romans funka z rockiem psychodelicznym. Singiel rozpoczyna się gitarowym riffem, któremu towarzyszą syntezatory i wysokie wokale przypominające The Flaming Lips oraz Unknown Mortal Orchestra. Jak mówi Luke „Ta piosenka opowiada o braku zaufania do własnych myśli i sposobu, w jaki porusza się świat wokół ciebie. Została napisana o czasach, kiedy czułem, że głosy w mojej głowie nie należały do mnie, a moje poczucie rzeczywistości było zamazane”.

Wyreżyserowany przez Krisa Moyesa teledysk to ekscytująca podróż przez zakamarki psychiki Luke’a. Klip bada zniekształcone rzeczywistości, które mogą istnieć w naszych głowach i manipulują sposobem, w jaki postrzegamy świat. „Uwielbiam ten klip”, mówi Luke. „Współpraca z innym Australijczykiem, reżyserem Krisem Moyesem, to prawdziwa przyjemność. Pracował nad moją wizją do tego teledysku i przewyższył moje oczekiwania. Mam nadzieję, że Wam się spodoba!” Moyes mówi natomiast: „Z pomocą wysoce zorganizowanego kreatywnego umysłu Luke’a i prawdziwego bohatera, naszego niemiłosiernie cierpliwego producenta, stworzyliśmy coś naprawdę wyjątkowego. Wydaje mi się, że przypomina to punkt widzenia młodego Heideggera kołyszącego się w ruchach sensu i czasu”.

Dzięki „Starting Line” Luke Hemmings przedstawił światu nową stronę siebie i swojego artyzmu, którzy zrodził się z potrzeb w trakcie pandemii. Urodzony w Sydney i mieszkający w Los Angeles Luke po raz pierwszy przekazuje swoje oddanie, pasję i energię na nadchodzącej płycie „When Facing the Things We Turn Away From”. Solowy debiut Hemmingsa, motywowany przekraczaniem twórczych granic, jest koniecznym krokiem, aby pomóc mu zrozumieć ostatnią dekadę spędzoną w ciągłym ruchu. Podążając za wewnętrzną muzą i kreatywnością, Luke stworzył osobistą płytę o samym sobie – artyście, autorze piosenek, muzyku i, przede wszystkim, człowieku.

Singiel „Starting Line” otrzymał szerokie uznanie od krytyków. Do tej pory zdobył ponad 8 milionów odtworzeń na całym świecie i milion wyświetleń oficjalnego teledysku. Luke Hemmings jest najbardziej znany jako wokalista 5 Seconds of Summer. Jest współautorem kilku największych hitów zespołu, w tym „Youngblood”, „Teeth”, „Want You Back” i „Lie To Me”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!