Aktualności

26-11-2021-11:54:40

AVAION w imponującej przeróbce „Pieces”

Udostępnij! Tweetnij!

Choć zrodzona ze złych doświadczeń, piosenka „Pieces” z 2019 roku stała się symbolem sukcesu tego utalentowanego niemieckiego artysty. Teraz AVAION prezentuje nową wersję swojego platynowego singla z udziałem VIZE i Leony.

Materiały prasowe

Emocjonalnie surowa muzyka AVAION jest spleciona z narracjami o nieudanych związkach i dramatycznych przeżyciach. Jest też brutalnie szczera. Nic więc dziwnego, że zaczęła przyciągać wielbicieli zarówno dzięki jego talentowi do pisania piosenek, jak i elektronicznej wrażliwości. Wśród entuzjastów artysty znalazł się niemiecki duet VIZE i ich muza, wokalistka Leony. W ten sposób zmaterializowała się nowa wersja utworu – uzupełniona przez piękną i delikatną barwę Leony.

Warstwowa partia wokalna Leony wraz z górną linią AVAION jest podniesiona przez VIZE, którzy zmieniają melancholijny ton oryginalnego singla w mocny klubowy kawałek. Dzięki współpracy nad jego największym do tej pory singlem, AVAION z oszałamiającym efektem wyrusza na zupełnie nowe terytorium.

Komentując wydawnictwo, AVAION mówi: „Do tej pory sądziłem, że współpraca z takimi osobami jak VIZE i Leony jest daleko poza moim zasięgiem, ponieważ to znane gwiazdy, które wydają hit za hitem. Byłem więc pod wrażeniem, gdy usłyszałem, że oboje kochają «Pieces» i chcieliby wspólnie wyprodukować nową wersję w duecie. Nasza współpraca przebiegła pomyślnie i jestem zadowolony z tego, jak wyszła nowa wersja utworu”.

VIZE dodają: „Kiedy odkryliśmy «Pieces» po raz pierwszy, zachwyciła nas wyeksponowana szczerość tego utworu. Zagraliśmy piosenkę dla Leony i rozmawialiśmy o coverze podczas nadchodzącego koncertu. Poprosiliśmy AVAION o błogosławieństwo wykonania jej na żywo i rozmowa skończyła się na omówieniu nowej wersji”.

Nowa interpretacja „Pieces” to siódmy singiel AVAION w ciągu dwóch lat. Triumf jego rozwoju w tym czasie to kulminacja ponad 90 milionów odtworzeń i ponad 2,1 miliona słuchaczy na Spotify miesięcznie. Wielokrotnie nagradzany singiel „Pieces” znalazł się na liście Top 100 Spotify w RPA, Top 50 w Meksyku i we Włoszech. Dzięki ponad 12 milionom wyświetleń na YouTube, miejscu w pierwszej pięćdziesiątce Apple Music w 8 krajach i ponad 100 milionom wyświetleń na TikToku i Instagramie, „Pieces” stał się zakorzenionym elementem tożsamości muzyki AVAION.

Duet EDM VIZE odnosi bezprecedensowy sukces od momentu pojawienia się na scenie muzycznej w 2018 roku. Odnotował ponad 1,5 miliarda streamów i 1,3 miliona sprzedanych płyt, a także ponad 20 złotych i platynowych nagród w 8 krajach. Duet składający się z producenta Vitaliego Zestovskiha i DJ-a Johannesa Vimalavonga łączy podnoszące na duchu melodie z wysokonapięciowymi liniami basowymi i ma talent do tworzenia ponadczasowych wydawnictw. Mogą potwierdzić to ich współpracownicy, między innymi Felix Jaehn, Afrojack, Dimitri Vegas & Like Mike czy Papa Roach.

Z kolekcją złotych i platynowych kawałków i około 230 milionami odtworzeń na całym świecie, CV Leony jest imponującym dorobkiem. Dziewczyna z Bawarii o wielkim głosie poruszyła świat swoim niezwykłym talentem do śpiewania i pisania tekstów dzięki współpracy z elitarnymi gwiazdami takimi jak Alan Walker, Dimitri Vegas, Imanbek i Sam Feldt.


Sprawdź i kup bilet:
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: avaion, vize