Aktualności

20-12-2021-10:25:39

Aurora zaprasza do swego fantastycznego świata

Udostępnij! Tweetnij!

Aurora zapowiada „A Touch Of The Divine”, cyfrowe doświadczenie, w ramach którego premierowo wykona materiał z nadchodzącej płyty „The Gods We Can Touch”. 

Materiały prasowe

Jedyny w swoim rodzaju projekt będzie można oglądać na żywo 25 stycznia na platformie Moment House.

- Rzadko się zdarza, bym przedstawiała duszę swej muzyki tak, jak to będzie miało miejsce na Moment - mówi Aurora. - Będzie to czyste, wspaniałe doświadczenie. Nie mogę się doczekać, by pokazać mym wojownikom uniwersum tej płyty. Dotyk czegoś boskiego.

Wraz z zapowiedzią niepowtarzalnego show, wokalistka opublikowała czwarty singiel z nowego albumu. Najnowsza piosenka promująca „The Gods We Can Touch” to eteryczna „Heathens”.

- Dawno, dawno temu Ewa posmakowała zakazanego owocu z drzewa zła i dobra - opowiada o utworze Aurora. - Swym czynem dała ludzkości wolność. Wolność, by żyć tak jak chcemy, by eksplorować i smakować. Uważam, że życie powinno mieć pełnię barw i dlatego żyjemy jak poganie (ang. heathens).

W ubiegłym miesiącu artystka zaprezentowała dwa utwory z nadchodzącej płyty. Pierwszy z nich to „Paramour”, którego współtwórcą jest songwriter i producent Sub Urban, drugi - „Midas” - pojawił się w zwiastunie serialu „Hanna”.

Album „The Gods We Can Touch” ukaże się 21 stycznia 2022 roku nakładem prestiżowej wytwórni Decca. Będzie to trzecia długogrająca propozycja od Aurory. To elegancki, niebiański, ale i pełen prowokacyjnych treści materiał o wstydzie, pożądaniu i moralności. Wszystko ubrane w narrację greckiej mitologii – w każdym z 15 utworów na płycie poznajemy bowiem innego boga.

W ramach promocji płyty Aurora wyruszy w trasę, która obejmie również Polskę. Norweżka wystąpi 1 marca 2022 roku w klubie Studio w Krakowie, 2 marca 2022 roku w Progresji w Warszawie oraz 3 marca 2022 roku w B90 w Gdańsku.

Aurora to wokalistka, autorka piosenek i producentka, która zyskała rozgłos w 2015 za sprawą debiutanckiej EP-ki „Running With The Wolves”. Od tego czasu zgromadziła ponad 20 milionów miesięcznych słuchaczy w Spotify, a jej katalog to ponad 2,6 miliarda streamów i ponad milion sprzedanych albumów na całym świecie. Wśród fanów ma takie gwiazdy jak Billie Eilish, Troye Sivan, Doja Cat, Katy Perry czy Shawn Mendes.

Wychowywała się w leśnej głuszy i górach niedaleko Bergen w Norwegii. Aurora Aksnes po raz pierwszy poczuła impuls do tworzenia, gdy miała 6 lat. Kiedy miała 12 lat, napisała „Runaway”. Piosenka doczekała się oficjalnego wydawnictwa, a parę lat późnej 12-letnia Billie Eilish między innymi dzięki temu utworowi sama zapragnęła zostać artystką. „Runaway” trafiło niedawno do Top 40 Singles Chart w Wielkiej Brytanii i awansowało do Top 20 zestawienia Spotify Global.

Aurora wystąpiła na tegorocznym szczycie klimatycznym COP26. Koncert odbył się w kościele św. Łukasza w Glasgow. Ponadto wokalistka wzięła udział w panelu „Artists, the voice of the people” („Artyści, głos ludzi”).

Artystka znana jest z działań pro-ekologicznych. Niedawno zapowiedziała inicjatywę „AURORA mini forest” - za każdy zakup oficjalnego gadżetu czy koszulki Aurory, zasadzone zostanie drzewo. W ten sposób sprzedaż merchu przyczyni się do powstania mini-lasu w Andach.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: aurora