Aktualności

17-06-2022-08:10:05

Aurora w duecie z sensacją Mandopopu

Udostępnij! Tweetnij!

Aurora, ceniona na całym świecie gwiazda alt-popu oraz Qing Feng Wu aka Greeny, jeden z najbardziej utytułowanych artystów Mandopopu, prezentują wspólny utwór „Storm”.

Materiały prasowe

Norweska gwiazda alt-popu i frontman grupy Sodagreen wspólnie pod szyldem Decca Records zaprezentowali utwór „Storm”. Eteryczny głos Aurory świetnie komponuje się z niskim, mocnym wokalem Qing Fenga. Prace nad utworem zaczęły się rok temu, kiedy artystka pracowała nad albumem „The Gods We Can Touch”. Wytwórnia połączyła ją z azjatyckim gwiazdorem, na początku z powodu wzajemnego uwielbienia, które następnie przerodziło się w pomysły na wspólne utwory. – Od dawna fascynował mnie jej delikatny, a zarazem mocarny głos – Qing Feng zachwyca się Aurorą. – Fakt, że możemy wspólnie przedstawić muzyczną opowieść, przekracza moją wyobraźnię.

„Storm” to przekroczenie granic nie tylko geograficznych i kulturowych, ale też kreatywnych i komunikacyjnych. Aurora i Qing Feng połączyli indie, synth oraz muzykę electro. Pierwszy studyjny efekt ich spotkań w studiu ma na celu zachęcenie ludzi do konfrontowania się z różnymi wyzwaniami w swoim życiu. Przez długi czas artyści pracowali zdalnie i na odległość. Po wielu miesiącach w końcu udało im się spotkać na żywo, w studiu w Norwegii. Po 20-godzinnym locie z Taipei do Oslo, Qing Feng w końcu mógł poznać Aurorę, a singiel nabrał ostatecznego sznytu.

Aurora Aksnes zaczęła pisać pierwsze piosenki i tworzyć do nich układy taneczne, gdy miała 6 lat. Zyskała rozgłos w ojczyźnie za sprawą utworów wrzucanych do internetu. Pierwszy kontrakt podpisała jako 18-latka. Dziś 25-letnia gwiazda avant-popu ma na koncie ponad 2,5 miliona streamów na całym świecie. Zasłynęła m.in. za sprawą utworu „Into the Unknown” do filmu „Kraina Lodu 2”, za który otrzymała nominacje do Oscara i Złotego Globu. Jest uwielbiana i często cytowana przez innych artystów jako inspiracja – Billie Eilish wymienia Aurorę jako jedną ze swoich największych muz.

Qing Feng Wu, znany przede wszystkim jako wokalista i główny songwriter tajwańskiego zespołu Sodagreen, to jeden z najbardziej utytułowanych przedstawicieli Mandopopu. To jedyny artysta w historii, który zdobył nagrody Golden Melody Awards (najbardziej prestiżowe wyróżnienie muzyczne w Chinach) w trzech głównych kategoriach: Najlepsze teksty, Najlepszy kompozytor i Najlepszy artysta. Na koncie ma ponad 1000 utworów skomponowanych dla największych gwiazd Mandopopu. Jego debiurancki solowy album „Spaceman” z 2019 roku okazał się najlepiej sprzedającym się wydawnictwem zarówno w Chinach, jak i w wielu innych azjatyckich rynkach.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: aurora