Aktualności

20-05-2022-07:12:43

Mabel znów z 24kGoldn. „Overthinking” odsłania mroczniejsze oblicze gwiazdy

Udostępnij! Tweetnij!

Mabel wraca z nowym singlem „Overthinking”, który zrealizowała we współpracy z 24kGoldn. Piosence towarzyszy teledysk przedstawiający dobre i złe strony domówki.

Materiały prasowe

Twórcami utworu są Mabel oraz produkcyjna ekipa Stargate (Rihanna, Katy Perry). „Overthinking” to eskapistyczny, ale i bardzo szczery obraz spotkania klubowej kultury z fobiami społecznymi. Numer zapowiada mroczniejszą, bardziej introspekcyjną odsłonę nadchodzącego, drugiego albumu Mabel.

- „Overthinking” opowiada o tym, jak szybko sprawy mogą zmienić się z ekscytujących w toksyczne - wyjaśnia gwiazda. - Wiele osób zmagających się z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym próbuje leczyć się na własną rękę. Sama przez to przechodziłam, kiedy sięgałam po narkotyki, aby przytłumić emocje. Mam nadzieję, że każdy, do kogo przemawia ta piosenka, wie, że po ciemności przychodzi światło.

​​​​​Jedna z największych, najmocniejszych popowych piosenek tego roku
NME

Za sprawą singla Mabel umacnia swoją drogę do panteonu gwiazd, a z drugiej strony nie traci nic ze swojego wdzięku, przez który tak łatwo się z nią utożsamiać i dzięki któremu odniosła sukcesClash

Zadziorny, inteligentny, perfekcyjny Sunday Times

IkonaWonderland

Nowy singiel to kolejna współpraca Mabel z amerykańskim hiphopowym gwiazdorem 24kGoldn, z którym pracowała przy przeboju „Tick Tock” Clean Bandit.

Aby zrozumieć sposób myślenia kryjący się za „Overthinking”, warto uzmysłowić sobie, jaką podróż Mabel odbyła przez ostatnich kilka lat. Jej szczery, pozytywny i ważny na współczesnej popowej scenie głos kształtował się nie tylko w blasku fleszy, ale i w obliczu pandemii, która zmieniła jej życie. Na początku lockdownu Mabel razem z psami przeprowadziła się do rodziców, gdzie skoncentrowała się na nauce tańca, a wszystko, czego jej brakowało - od spotkań z bliskimi przyjaciółmi, przez wielkie imprezy i młodzieńczą miłość po brak lęku - przekuła w swój nowy muzyczny rozdział.

Nad płytą Mabel pracowała w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i pomiędzy kolejnymi lockdownami. Rąbka tajemnicy uchyliła, wydając pierwszy singiel „Let Them Know” - niepokorny hymn o strojeniu się, gdy nie ma dokąd pójść oraz o dodawaniu pewności siebie każdemu, kto tego potrzebuje.

Mabel może pochwalić się 4,5 miliarda streamów oraz jedenastoma piosenkami (w tym hit „I Wish” z Joelem Corrym) w top 20 brytyjskiej listy przebojów. Jej debiutancki album „High Expectations” okazał się w 2019 roku bestsellerem wśród wszystkich brytyjskich artystek.

Mabel z 2022 roku to młoda kobieta w pełni korzystająca z życia, z dumną przyznająca się do chwil, kiedy nadmiernie rozmyśla („overthinking”).

Pochodzący z San Francisco 24kGoldn dał się poznać pod koniec 2019 roku dzięki platynowemu singlowi „Valentino”. 21-latek szybko udowodnił, że oferuje uniwersalne brzmienie, przekraczając 400 milionów streamów i pojawiając się na ponad 40 międzynarodowych listach Spotify Viral 50.

Rok 2019 24kGoldn zakończył wydając przekraczającą granice gatunków EP-kę „Dropped Outta College”, która wiele tygodni okupowała szczyt Billboard Heatseekers Chart. Z wydawnictwa pochodzi drugi platynowy singiel rapera, „City of Angels”, który także pojawił się na ponad 40 międzynarodowych listach Spotify Viral 50 i zgromadził 400 milionów streamów.

Obecnie 24kGoldn ma 3 miliardy streamów w dorobku. Jego debiutancki album „El Dorado” pokrył się złotem, a singiel „Mood” z udziałem Ianna Diora stał się popkulturowym fenomenem. Piosenka spędziła 8 tygodni na 1. miejscu Billboard Hot 100, z kolei na liście Pop Radio ustaliła rekord najczęściej odtwarzanej piosenki w ciągu 7 dni. Hit zgromadził 1,9 miliarda odsłuchów, pokrywając się w USA potrójną platyną i zdobywając certyfikaty w ponad 20 krajach. Numer trafił do rocznych podsumowań takich tytułów, jak „XXL”, „Billboard”, „SPIN”, Stereogum, „NYLON”, „New York Times” czy „Rolling Stone”.


Sprawdź i kup bilet:
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: 24kgoldn, mabel