Aktualności

24-05-2022-09:04:27

Moby z albumem „Reprise – Remixes”

Udostępnij! Tweetnij!

W 2021 roku Moby wydał pierwszy dla Deutsche Grammophon album „Reprise”. Teraz przyszedł czas na „Reprise – Remixes”, na którym znalazły się utwory stworzone na nowo przez takich artystów jak Bambounou, Planningtorock, Topic, Peter Gregson, Christian Löffler oraz przez samego artystę.

Materiały prasowe

W maju 2021 roku Moby, pionier EDM, wydał swój pierwszy album dla wytwórni Deutsche Grammophon. Krążek zatytułowany „Reprise” to kolekcja nowych akustycznych i orkiestrowych aranżacji osobiście wybrana przez artystę z całego dorobku 30-letniej kariery. Płyta odniosła światowy sukces i szerokie uznanie krytyków. Rok póżniej, Moby i inni czołowi artyści nagrali na nowo niektóre z tych utworów tworząc „Reprise – Remixes”. Premiera albumu zbiegła się z 30. rocznicą premiery epokowego debiutanckiego albumu Moby’ego.

Na trackliście „Reprise – Remixes” zajdziemy takie nazwiska jak Biscits, Max Cooper, Efdemina, Anfisy Letyago, Mathame, Planningtorock i Topic oraz Felsmann + Tiley, Peter Gregson i Christian Löffler. Album zawiera także cztery remiksy autorstwa samego Moby’ego.

Album rozpoczyna się od utworu pochodzących z Tallina angielskich muzyków elektronicznych Planningtorock coverem z krążka Reprise – „Heroes” Davida Bowie. Odpowiedzi na muzykę Moby’ego można usłyszeć m.in. w bardzo różnych wersjach „Porcelain” stworzonych przez niemieckiego producenta, artystę wizualnego i muzyka Christiana Löfflera, paryskiego producenta techno/house Bambounou oraz niemieckiego DJ-a, producenta i muzyka Efdemina .

W pamięć zapadają reinterpretacje utworów „Extreme Ways” duetu kompozytorów Felsmann + Tiley czy nowe wersje remixów w wykonaniu producenta, kompozytora i wiolonczelisty Petera Gregsona. Moby zremiksował osobiście słynne „Natural Blues”, a także „The Great Escape”, „We Are All Made of Stars” i kultowe „Go”.

To właśnie wraz z utworem „Go” Moby trafił do głównego nurtu muzyki w 1991 roku. Zremiksowany kawałek zawierał sample utworu „Laura Palmer’s Theme” Angelo Badalamentiego z kultowego serialu „Twin Peaks”. Singiel trafił na 10. miejsce w Wielkiej Brytanii i z miejsca stał się klasykiem. Muzyka Moby’ego od tego czasu przyciągała masową publiczność na całym świecie dzięki albumom takim jak „Play” (1999), „18” (2002) i „Hotel” (2005) i wygenerowała sprzedaż ponad 20 milionów albumów na świecie. Zdeklarowany weganin oraz orędownik praw zwierząt i pomocy humanitarnej, Moby jest także autorem czterech książek oraz współautorem filmu dokumentalnego z 2021 r. „Moby Doc”.

Moby – „Reprise – Remixes” – lista utworów:

1. Heroes – planningtorock Remix
2. Porcelain – Christian Löffler Remix
3. Go (Moby’s Trophy Remix)
4. Porcelain – Bambounou Remix
5. Go – Ansifa Letyago Remix
6. Why Does My Heart Feel So Bad – Biscits Remix
7. Natural Blues – Topic Remix
8. Lift Me Up – Mathame Remix
9. We Are All Made of Stars (Moby’s Ac@n Remix)
10. Porcelain – Efdemin Remix
11. Porcelain – Efdemin Dub
12. Natural Blues (Moby’s West Side Highway Remix)
13. Extreme Ways – Felsmann + Tiley Reinterpretation
14. Natural Blues – Max Cooper Remix
15. The Great Escape (Moby’s Observatory Remix)
16. Extreme Ways – Peter Gregson Remix


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: moby