Aktualności

05-07-2022-08:42:31

„Ennio”: dokument o mistrzu muzyki w reżyserii mistrza kina

Udostępnij! Tweetnij!

6 lipca do kin w Polsce trafi dokument „Ennio” o legendarnym Ennio Morricone. Za kamerą dzieła stanął Giuseppe Tornatore, a w samym filmie, poza głównym bohaterem, pojawiają się m.in. Clint Eastwood, Quentin Tarantino, Hans Zimmer, Terrence Malick, Wong Kar-Wai, Bernardo Bertolucci i wielu innych. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Best Film CO.

Materiały prasowe

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®.

„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar-Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza.

Film trafia do kin w Polsce dokładnie w drugą rocznicę śmierci Ennio Morricone.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!