Aktualności

03-06-2024-12:57:04

Max Richter zapowiada nowy album

Udostępnij! Tweetnij!

Max Richter, jeden z najbardziej wpływowych i uznanych współczesnych kompozytorów ogłasza premierę nowego albumu „In A Landscape”.

foto: Marie Sutter

Wydawnictwo ukaże się 6 września 2024. Osobista, oryginalna koncepcja łączenia klasycznego warsztatu kompozytorskiego z elementami technologii elektronicznej, zaprezentowana już na definiujących niejako ten styl albumach solowych oraz w licznych partyturach stworzonych dla filmu, baletu, dla prezentacji dzieł plastycznych oraz współczesnej mody, przyniosła Maxowi Richterowi rzesze fanów na całym świecie, a także wytyczyła artystyczny szlak dla generacji młodszych muzyków.

W ciągu ostatnich dwóch dekad Richter wniósł swoją wielką humanitarną i emocjonalną wrażliwość do serii ambitnych projektów – wśród nich do wielkiego hitu światowych estrad „Recomposed By Max Richter – Vivaldi: The Four Seasons”, czyli przekomponowanego cyklu koncertów skrzypcowych Antonio Vivaldiego, przełomowego dziewięciogodzinnego albumu „Sleep” i muzyki do baletu Wayne'a McGregora „Woolf Works”.

„In A Landscape” – dziewiąty solowy album Maxa Richtera, pierwszy projekt stworzony i nagrany w nowym studiu w Oxfordshire, jest ulotnym autoportretem muzyka będącego w ciągłym ruchu. To zapis o „godzeniu polaryzacji”, jak to ujął Richter, łączący świat elektroniczny i akustyczny, wielkie pytania życiowe i spokojne przyjemności życia.

Składający się z 19 utworów album powstawał latem 2022 roku jako naturalna przeciwwaga dla innych, pilnych zobowiązań artystycznych kompozytora. Proces twórczy był celowo minimalny, artysta komponował tradycyjnie i ograniczył aparat wykonawczy do kwintetu smyczkowego, fortepianu, organów Hammonda i MiniMooga, używając także vocodera i pogłosu. – Zawsze szukam sposobów, aby dotrzeć do istoty rzeczy, aby dostać się do najprostszej wersji wszystkiego – mówi kompozytor.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: , max richter