Aktualności

08-07-2022-09:44:58

Imagine Dragons poczwórnie diamentowi

Udostępnij! Tweetnij!

Kolejne wspaniałe wieści od Imagine Dragons! W tym tygodniu ogłoszono, że singiel „Thunder” otrzymał certyfikat diamentowej sprzedaży RIAA. Tym samym Imagine Dragons stali się pierwszą grupą w historii muzyki, która zdobyła aż cztery diamentowe single.

Materiały prasowe

„Thunder” dołącza teraz do poprzednich, uznanych utworów zespołu z diamentowym certyfikatem: „Radioactive” (14x platyna), „Believer” (10x platyna) i „Demons” (10x platyna).

„Thunder” zadebiutował w kwietniu 2017 roku jako drugi singiel z trzeciego studyjnego albumu zespołu „EVOLVE”. Piosenka szybko stała się częścią popkulturowego ducha czasu, zdobywając szczyty wielu amerykańskich list przebojów, w tym Billboardu: Hot Rock Songs (24 tygodnie), Alternative Digital Song Sales (3 tygodnie), Adult Top 40 (7 tygodni) i Top 40 Mainstream. „Thunder” dotarł również do pierwszej dziesiątki w Polsce, Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Nowej Zelandii, Słowacji, Słowenii i Szwecji. Ponadto piosenka została nominowana do nagrody Grammy za Najlepszy występ w duecie/grupie.

Diamentowy certyfikat „Thunder” jest następstwem wydanego tydzień temu dwupłytowego albumu „Mercury — Acts 1 & 2”. Dzięki 32-ścieżkowej epopei grupa prezentuje swoje najśmielsze artystyczne dokonanie w dotychczasowej karierze. Podwójny album, wyprodukowany przez Ricka Rubina, zawiera hity „Enemy”, „Bones” i „Sharks” oraz stanowi rozszerzenie „Mercury – Act 1” z 2021 roku. Podczas gdy pierwsza część płyty porusza tematy takie jak miłość, wiara, ból, pasja i strata, druga koncentruje się na rozwiązywaniu problemów osobistych i największych egzystencjalnych pytaniach w ich karierze.

Imagine Dragons mają na koncie ponad 66 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 55 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 108 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie przekształcając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”.

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200 i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. Te dwa albumy przyniosły takie hity jak „Believer”, „Thunder”, „Whatever It Takes” i „Natural”.

Przy piątym albumie studyjnym – pierwszej nowej muzyce Imagine Dragons od 2018 roku – zespół połączył siły z cenionym producentem Rickiem Rubinem. Płyta zadebiutowała w pierwszej dziesiątce listy Billboard 200 oraz na 2. miejscu list przebojów Top Alternative Albums i Top Rock Albums. Z wydawnictwa pochodzą single „Wrecked”, „Cutthroat” i „Follow You”, przy czym ten ostatni osiągnął 1. miejsce zarówno na liście Mediabase Alternative Radio, jak i Billboard Alternative Airplay. Singiel zapewnił grupie najszybsze wejście na szczyt listy Billboardu. Następnie przyszedł czas na „Enemy”. Utwór, który powstał z myślą o produkcji Netflixa „Arcane”, zgromadził ponad 4,6 mld streamów, zapewniając grupie tytuł najpopularniejszego zespołu w serwisach cyfrowych w USA w 2021.

Teraz, w 2022 roku, Imagine Dragons rozszerzają świat „Mercury” o podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”. Dan Reynolds wyjaśnia, że dwuczęściowy album to nauka akceptacji nieznanego oraz sztuka odpuszczania. Te uzdrawiające uczucia Imagine Dragons zaprezentują fanom podczas kolejnych nadchodzących letnich festiwali w Europie oraz wielkiej trasy po USA, która rozpocznie się już w sierpniu.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!