Aktualności

10-08-2022-13:15:38

Palaye Royale z europejską trasą promującą „Fever Dream”

Udostępnij! Tweetnij!

Palaye Royale zapowiadają trasę koncertową obejmującą Europę i Wielką Brytanię w ramach wsparcia ich nadchodzącego albumu „Fever Dream”, który ukaże się 28 października. Dołączy do nich brytyjska formacja alt-rockowa Yonaka. Trasa obejmuje dwa występy w Polsce. Bilety wejdą do przedsprzedaży 10 sierpnia, a ogólna sprzedaż ruszy 12 sierpnia.

Materiały prasowe

Stworzony we współpracy z nominowanym do nagrody Grammy producentem Chrisem Greatti (YUNGBLUD, WIILLOW, Grimes, Poppy), „Fever Dream” powstał w ciągu roku. Palaye Royale pracowali w odosobnieniu i poświęcili sporo czasu na doszlifowanie każdego bogato zaaranżowanego utworu. To ich najodważniejsze dzieło do tej pory.

Wraz z ogłoszeniem, Palaye Royale niedawno wydali tytułowy utwór z płyty. „Fever Dream” to jeden z najbardziej majestatycznych utworów z albumu, epopeja zakorzeniona w nowo odkrytym poczuciu optymizmu Palaye Royale. Singiel rozpoczyna się momentem refleksji podszytej fortepianem, a następnie szybko przechodzi w triumfalny hymn. Wyreżyserowany przez włoskiego reżysera Gianluigiego Carellę teledysk przedstawia podróż frontmana Remingtona Leitha w gorączkowym śnie.

Ich nadchodzący czwarty album „Fever Dream” wyłonił się z niezwykle potrzebnej przerwy od chaosu. – Tworzenie tej płyty było niczym powrót do czasów, gdy zakochaliśmy się w muzyce – mówi zespół. — Po raz pierwszy od dłuższego czasu pisanie i tworzenie piosenek niosą ze sobą poczucie nadziei.

Zespół przez ostatni rok zapowiadał album fragmentami „Fever Dream”, w tym nowym singlem „Broken”, który obecnie wspina się na listy przebojów, „Paranoid”, „Punching Bag” i „No Love In LA”, z których ten ostatni jest najszybciej rozwijającym się utworem zespołu.

Palaye Royale zdobył legion oddanych fanów i zgromadził ponad pół miliarda streamów. Swoje nastoletnie lata spędzili w Las Vegas, a w 2011 roku przenieśli się do Los Angeles. Trio zaczęło pierwsze koncerty w piwnicy domu, w którym mieszkali. Niezależnie od tego, czy grają na dużych festiwalach, takich jak Reading i Leeds, Download i Pinkpop, czy też dla wyprzedanej publiczności w tak odległych lokalizacjach, jak Warszawa, Amsterdam czy Meksyk, najważniejszą ambicją zespołu jest pogłębienia relacji z fanami. Zespół czule nazywa ich Soldiers of the Royal Council.

Palaye Royale to bracia Remington Leith (wokal), Sebastian Danzig (gitara) i Emerson Barrett (perkusja). Trasa jest kontynuacją napiętego harmonogramu występów braci, którzy 17 sierpnia zagrają w Poznaniu. Ich nadchodzącą trasę otworzą dwa koncerty w Polsce – 21 stycznia wystąpią w Krakowie, a 22 stycznia w Warszawie.

Tracklista:

1. Eternal Life

2. No Love In LA

3. Punching Bag

4. Broken

5. Fever Dream

6. Line It Up (feat. LP)

7. Toxic In You

8. Wasted Sorrow

9. Paranoid

10. Oblivion

11. Lifeless Stars

12. King Of The Damned

13. Off With The Head


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!