Aktualności

11-08-2022-11:57:36

DOMi & JD Beck debiutują w nowej wytwórni Andersona .Paaka

Udostępnij! Tweetnij!

DOMi & JD BECK wydają długo wyczekiwany debiutancki album zatytułowany „NOT TiGHT”, w nowej wytwórni Andersona .Paaka – APESHIT we współpracy z Blue Note Records. Lista gości specjalnych, którzy znaleźli się na albumie jest długa. Poza .Paakiem są to: Snoop Dogg, Busta Rhymes, Herbie Hancock, Thundercat, Mac DeMarco oraz Kurt Rosenwinkel.

Materiały prasowe

Debiutancki album DOMi & JD BECK promował m.in. singiel „WHATUP”, porywający utwór, który jest przykładem ich wyjątkowego brzmienia. Zobacz ich występ live:

Wiosną DOMi & JD BECK wydali swój debiutancki singiel „SMiLE”, który od premiery był już streamowany ponad 2 miliony razy. Piosenka ukazała się wraz z niezwykłym teledyskiem wyreżyserowanym przez .Paaka z udziałem DOMi & JD BECK oraz Maca DeMarco, który gra w nim postać starzejącej się legendy jazzu, która straciła słuch.

Do tej pory, jeśli ktoś chciał dowiedzieć się czegokolwiek o DOMi & JD BECK – najgorętszym duecie jazzowym w internecie – musiał odwiedzić ich stronę internetową, kliknąć w szczura grającego na saksofonie i przeczytać historię o 12-letniej fizyk (DOMi Louna) oraz 6-letnim badaczu owiec (JD Beck). Teraz czas to skorygować. – Moją filozofią jest nie brać życia zbyt poważnie – mówi DOMi Louna, czyli Domitille Degalle. To dzięki temu ona i JD Beck potrafią tworzyć swój własny, tętniący życiem świat, który pozwalają eksplorować swoim słuchaczom.

Nieco więcej ujawniają na swoich profilach na Instagramie, poprzez klipy z jamów, gdzie JD Beck gra na prostym zestawie perkusyjnym a DOMi Louna na klawiszach MIDI. DOMi uwielbia dźwięki, które przywołują jazzową fuzję z lat 70. i barwne fragmenty ścieżek dźwiękowych Pokémonów z 2000 roku, podczas gdy JD Beck nadaje swojemu werblowi elektronicznie brzmienie, migrując między IDM (Intelligent Dance Music) i pochodzącym ze wschodniego wybrzeża stylu – boom bap. Perkusja czasem umieszczana jest w łazience, a czasem zestaw wytłumiony jest preclami ułożonymi na hi-hatach lub papierem toaletowym rzuconym na werbel. Ich muzyka jest pełna humoru, lecz nie brakuje jej pięknych, rozbudowanych harmonii i wielowymiarowej rytmicznej zmienności.

Współpraca zaczęła się dość wyjątkowo. DOMi Louna była nastoletnią protegowaną Konserwatorium Paryskiego studiującą w Berklee. Cztery lata od niej młodszy DJ, który od czasu szkoły podstawowej koncertował w swoim rodzinnym mieście Dallas, zaczynał od występów z zespołem producenta Jah-Borna. W 2018 roku DOMi i JD zostali zaproszeni do dołączenia do zespołu występującego na targach National Association of Music Merchants (NAMM), gdzie grali w sali otoczonej chaotycznym hałasem instrumentalnych demówek. – Było tak źle, że nic nie słyszeliśmy – śmieje się JD. Ich niepewne, przenikające się efekty dźwiękowe zmieniły się w wyjątkowy jam, który zainspirował oboje do wspólnej pracy.

Na swojej muzycznej drodze DOMi & JD BECK napotkali między innymi Herbiego Hancocka, Thundercata, Arianę Grande, Maca DeMarco czy Ericę André. Współtworzyli także „Skate” z nagrodzonego GRAMMY albumu .Paaka z Bruno Marsem jako Silk Sonic. Duet nadal nie może uwierzyć w nagły wybuch ich muzycznej kariery. Kiedy JD sugeruje, że ludzie mogą znienawidzić ich album, DOMi Louna zapewnia, że wtedy okazałoby się, że to z ludźmi jest coś nie tak.

Tracklista:

1. LOUNA’S iNTRO

2. WHATUP

3. SMiLE

4. BOWLiNG (feat. Thundercat)

5. NOT TiGHT

6. TWO SHRiMPS (feat. Mac DeMarco)

7. U DON’T HAVE TO ROB ME

8. MOON (feat. Herbie Hancock)

9. DUKE

10. TAKE A CHANCE (feat. Anderson .Paak

11. SPACE MOUNTAiN

12. PiLOT (feat. Snoop Dogg, Busta Rhymes, Anderson .Paak)

13. WHOA (feat. Kurt Rosenwinkel)

14. SNiFF

15. THANK U

Słuchaj w serwisach cyfrowych!

DOMi & JD BECK - NOT TiGHT

Listen to NOT TiGHT by DOMi & JD BECK.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!