Aktualności

05-01-2023-10:31:37

Koniec świata według Dawida Podsiadło

Udostępnij! Tweetnij!

Materiały prasowe

Dawid Podsiadło żegna 2022 rok niespodziewaną premierą. Utwór „dobranocpapa” to klimatyczna opowieść o końcu… roku, świata, rozdziału w życiu…

„dobranocpapa to piosenka, która powstała w trakcie tworzenia materiału na „Lata Dwudzieste”, ale której nie udało nam się na albumie zmieścić. Nie w sensie fizycznym, a w sensie emocjonalnym. Wydawało mi się, że droga jaką pokona słuchacz powinna się skończyć w naszym świecie, tematem społecznym, przyziemnie. „dobranocpapa” opowiada o pięknym balu w domu spokojnej starości, którego tematem jest żegnanie się ze światem, który następnego poranka zniknie. Tekst ciągle się zmieniał i nie mogłem znaleźć jednej, wystarczającej wersji. Aż w końcu - udało się. Rozwiązaniem było skupienie się na intymnych, ciepłych i bliskich relacjach. Wtedy tekst nasiąknął odpowiednią energią i stwierdziliśmy, że teraz jest gotowy, by go pokazać odbiorcom. Mam nadzieję, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie.”.

Dawid

Ostatni album Dawida Podsiadło „Lata Dwudzieste” jest dostępny w formacie CD i LP.

Zamów album "Lata Dwudzieste"

Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów, czego najlepszym przykładem jest singiel „POST”. Płyta została wyprodukowana we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w zespole Dawida.

„Lata XXte to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę. Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych.”.

opowiada Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło - dobranocpapa

Listen to dobranocpapa by Dawid Podsiadło.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!