Aktualności

11-09-2023-10:37:17

Baby Queen przeżywa „Quarter Life Crisis”

Udostępnij! Tweetnij!

Baby Queen prezentuje nowy singiel „Quarter Life Crisis”. Artystka ogłosiła także, że ten sam tytuł będzie nosił jej debiutancki, pełnowymiarowy album.

foto: Nicole Ngai

Tytuł albumu i singla – „Quarter Life Crisis” – został zaczerpnięty z rozmowy, którą Baby Queen – aka 25-letnia Bella Latham – przeprowadziła z dziewczyną kuzyna. Jak opowiada artystka: – Mam coraz więcej obowiązków, a wciąż czuję się jak dziecko. Opowiedziałam, jak się czuję i wtedy dziewczyna kuzyna wypowiedziała frazę „kryzys ćwierćwiecza”. Poszukałam nieco więcej o tym zjawisku i stwierdziłam, że świetnie oddaje moje uczucia. Na tym etapie życia patrzysz jednocześnie w tył i w przód. Orientujesz się, że kończy się czas na robienie głupot. Ta beztroska dobiega końca.

Baby Queen napisała piosenkę wspólnie z kompozytorem Maxem Wolfgangiem w jego mieszkaniu. – Utwór ma w sobie melodię creepy kołysanki, jest jednocześnie chwytliwy i złowrogi – podsumowuje artystka, która śpiewa znaczące słowa: „Czuję, że mój umysł ma 25 stron / Dam wam znać, czy w ogóle to przeżyję”.

Premiera debiutanckiego albumu Baby Queen zaplanowana jest na 6 października. Na „Quarter Life Crisis” trafi 12 utworów, w tym wydane wcześniej „Dream Girl”, „We Can Be Anything” czy „All The Things”. Za produkcję odpowiada wieloletni współpracownik artystki, King Ed.

Okładkę wydania deluxe CD zaprojektowała Alice Oseman, autorka „Heartstoppera”. Muzyka Baby Queen wielokrotnie pojawia się w serialu na podstawie komiksu „Heartstopper”, którego trzeci sezon zadebiutował na Netflixie na początku sierpnia. Baby Queen pojawia się gościnnie w produkcji jako artystka występująca na balu maturalnym.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: baby queen