Aktualności

25-09-2023-11:14:57

Matteo Bocelli prezentuje debiutancki album

Udostępnij! Tweetnij!

Nareszcie jest – debiutancki album Matteo Bocellego, 25-letniego wokalisty i kompozytora! Zatytułowany po prostu „Matteo”, krążek promowany jest przez najnowszy singiel „I’m Here”.

foto: Mattia Guolo

Syn słynnego Andrei od najmłodszych lat był otoczony muzyką. W połączeniu z pragnieniem nieustannego poszerzania horyzontów, rozpoczęcie kariery solowej było tylko kwestią czasu.

Wśród współautorów oraz producentów albumu znaleźli się Ed i Matthew Sheeran, PARISI (Ed Sheeran, Fred Again), Jesse Shatkin (Miley Cyrus, Sia, Kelly Clarkson) i Stuart Crichton (Kesha, Backstreet Boys, Louis Tomlinson).

Artysta uczcił wydanie albumu trzema występami w amerykańskiej telewizji. Jego pierwsza w historii solowa trasa zabierze go aż do 10 krajów. Na mapie nie mogło zabraknąć Polski:

11 października – Centrum Kongresowe ICE, Kraków

14 października – COS Torwar, Warszawa

16 października – Hala Stulecia, Wrocław

Najnowszy singiel „I’m Here” to poruszająca ballada, która podkreśla znaczenie nawiązywania relacji z innymi ludźmi – nawet, jeśli jest to bolesne. – Słowa „jestem tutaj” mają wielką moc – zauważa Bocelli. – Myślę, że to piękne, gdy ktoś mówi ci: „jestem tu, kiedy tylko mnie potrzebujesz” – niezależnie od tego, czy chcesz podzielić się czymś szczęśliwym, czy też czujesz się przygnębiony i potrzebujesz trochę czasu na wyrażenie swoich emocji. Życie jest piękne, gdy możemy komuś pomóc.

Jego pierwszy solowy album to dobitna wiadomość dla fanów, że Matteo jest tu dla nich. Potężny głos artysty zapewni słuchaczom ogromny komfort.

„I’m Here” to następca „Fasi”, uzależniającego „For You” dedykowanego przyjacielowi z dzieciństwa i ballady „Chasing Stars”, napisanej przez Eda Sheerana oraz jego brata, Matthew, o ojcu, który zachęca syna, by ten zawsze był sobą.

– Nawet jeśli mamy różne punkty widzenia, ważne jest, abyśmy nadal się nimi dzielili – mówi Bocelli.

Matteo jako dziecko rozpoczął lekcje gry na pianinie. Ojciec chciał, by syn poznał świat, zanim w pełni poświęci się ewentualnej karierze muzycznej, lecz młody Bocelli doskonale wiedział, jakie jest jego powołanie. Już jako 18-latek debiutował na deskach rzymskiego Koloseum. W 2018 wydał wystąpił z ojcem w piosence „Fall on Me”.

Debiutancki album jest już dostępny m.in. w ekskluzywnej wersji z dwoma bonusowymi utworami („If I Knew” i „Maledette Nuvole”) oraz plakatem.

Tracklista:

1. For You

2. Beautiful Disaster

3. Fasi

4. I’m Here

5. Luccica

6. Me Or You

7. Chasing Stars

8. Resti di un’Estate

9. Piove (Solo L’amore)

10. Better Now

11. Quella Sbagliata

12. Honesty


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!