Aktualności

06-11-2023-10:56:20

Take That ujawnia tytułowy utwór z nadchodzącego albumu

Udostępnij! Tweetnij!

Take That wydaje tytułowy utwór z nadchodzącego dziewiątego albumu studyjnego! Premiera płyty „This Life” zaplanowana jest na 24 listopada.

Materiały prasowe

Tekst utworu skupia się na zwrotach akcji i przygodach życia, łącząc się z żywą melodią fortepianu. „This Life” oddaje niezaprzeczalne poczucie ciepła, które przenika cały album. To także ciepło, które poczuł zespół, gdy po latach rozłąki powrócili razem do studia.

„This Life” to już trzecia zapowiedź albumu o tym samym tytule. Wcześniej grupa podzieliła się utworami „Windows” i „Brand New Sun”. W przyszłym roku Take That wyruszy w trasę koncertową po arenach i stadionach, która obejmie 41 koncertów. W ramach supportu wystąpi przed nimi Olly Murs. Latem dadzą także koncerty w licznych europejskich miastach w ramach „This Life Under the Strs”.

Grupa pracuje właśnie nad „Take That: This Life”, zupełnie nowym podcastem, który podsumowuje ich muzyczną podróż od lat 90. W ubiegłym tygodniu ukazał się trzeci z sześciu odcinków serii.

Zespół ogłosił również, że zagra kameralny koncert dla Radio 2 In Concert i porozmawia z Dermotem O’Learym w ramach Reel Stories dla BBC Two. Niedawno chłopaki z Take That wystąpili w programie Jools Holland, gdzie wykonali „Windows” i „Brand New Sun”.

Take That znani są z ogromnych produkcji i niesamowitych występów na żywo. Mają na koncie rekord największej liczby występów na londyńskiej arenie O2 – zagrali na niej aż 34 koncerty. W 2011 roku sprzedali ponad milion biletów w niecałą dobę, a trasa promująca album „Progress” znalazła się na 3. miejscu corocznej listy Billboardu 25 najlepszych tras koncertowych. W 2019 roku Take That świętował 30-lecie wyprzedaną trasą Odyssey, która objęła 38 koncertów. Sprzedano na nią ponad 650 tys. biletów.

2023 to naprawdę ekscytujący rok dla Take That. Zespół dał szereg uznanych występów, w tym show dla organizacji War Child, wyprzedany koncert w ramach British Summer Time w Hyde Parku oraz występ z okazji koronacji Króla Karola III, który obejrzało ponad 12 mln widzów. Latem ukazała się także adaptacjach ich musicalu „The Band”. Film „Greatest Days” z Aisling Beą w roli głównej zebrał sporo pozytywnych recenzji.

Zespół Take That sprzedał ponad 45 mln płyt i miał 12 hitów #1 w UK. Singiel „Windows” i nadchodzący album „This Life” stanowią kontynuację ich dziedzictwa. Może i są na scenie od ponad 30 lat, jednak wciąż stawiają na rozwój.

Założony w 1989 roku w pięcioosobowym składzie Take That odniósł natychmiastowy sukces. Ich pozycję ugruntował trzeci album „Nobody Else”, który sprzedał się w ponad 6 mln egzemplarzy i zajął szczyt list przebojów w 11 krajach. Odejście Robbiego Williamsa w 1996 roku przyczyniło się do 9-letniego zawieszenia działalności. Grupa ponownie zjednoczyła siły podczas trasy The Ultimate Tour, która zapoczątkowała jeden z największych powrotów w historii brytyjskiej muzyki. W ciągu następnych czterech lat zespół wydał trzy albumy #1.

W 2011 roku Robbie Williams powrócił na płytę „Progress”. Grupa pobiła brytyjskie rekordy najszybciej sprzedającego się albumu XXI wieku i najszybciej sprzedającej się trasy koncertowej wszech czasów. Wkrótce Williams znów odszedł z zespołu, a wraz z nim Jason Orange. Pozostali członkowie Take That nie dali za wygraną. Albumy „III” i „Wonderland” pokryły się platyną i złotem.

W 2018 roku zespół świętował 30-lecie istnienia wydając „Odyssey” – album z największymi przebojami w ich dyskografii. Krążek zajął 1. miejsce w Wielkiej Brytanii, a zespół udał się w dobrze przyjętą przez krytyków trasę po europejskich arenach i stadionach. „This Life” to pierwsze nowe wydawnictwo zespołu, który od trzech dekad podbija miliony serc.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: take that