Aktualności

08-01-2024-14:26:54

Billie Eilish i FINNEAS ze Złotym Globem

Udostępnij! Tweetnij!

Billie Eilish i FINNEAS otrzymali Złoty Glob za piosenkę „What Was I Made For?” z filmu „Barbie”.

Materiały prasowe

Muzyczne rodzeństwo w wyścigu o statuetkę pokonało dwie inne piosenki z soundtracku do „Barbie” – „I’m Just Ken” Ryana Goslinga i „Dance the Night” Duy Lipy, jak również „She Came to Me” Bruce’a Springsteena, „Road to Freedom” Lenny’ego Kravitza i „Peaches” Jacka Blacka.

Eilish podziękowała FINNEASOWI, swojej rodzinie oraz ekipie filmu „Barbie”: – Dokładnie rok temu pokazano nam film, byłam wtedy bardzo smutna i w depresji. Pisanie tej piosenki trochę mnie uratowało. Mija rok i oto jesteśmy, czuję się bardzo szczęśliwa i wdzięczna.

„Think I forgot / How to be happy / Something I’m not / But something I can be / Something I wait for / Something I’m made for / Something I’m made for”

(„Myślę, że zapomniałam / Jak być szczęśliwą / Coś, czym nie jestem / Ale czym mogę być / Coś, na co czekam / Coś, do czego jestem stworzona”)

Billie Eilish napisała i skomponowała „What Was I Made For?” z FINNEASEM, który jest także producentem utworu. Kameralny i poruszający utwór to muzyczna ilustracja kluczowych scen w filmie. Pięknie i znacząco podkreśla najważniejsze przesłania, jakie twórcy zawarli w „Barbie”. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Eilish:

Billie Eilish to jedna z największych gwiazd XXI wieku. W 2021 ukazał się jej drugi album, „Happier Than Ever”. Krążek zadebiutował na szczycie Billboard 200 oraz na 1. miejscu list sprzedaży w 19 krajach. Eilish zyskała rozgłos w 2015 roku za sprawą singla „ocean eyes”. Debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” również zanotował debiut #1 w USA oraz w 17 innych krajach po premierze w 2019. Był najczęściej streamowanym albumem roku na całym świecie. Oba krążki zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte zarówno przez fanów, jak i krytyków. Billie Eilish napisała, wyprodukowała i nagrała obie płyty wspólnie z bratem FINNEASEM. Artystka pobiła mnóstwo rekordów i przeszła do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i wygrała w kluczowych kategoriach podczas rozdania Grammy – w trakcie 62. Ceremonii zdobyła statuetki w kategoriach Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Utwór roku oraz Najlepszy album wokalny pop. Jest także najmłodszym wykonawcą, który napisał i nagrał oficjalną piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie – „No Time To Die”. Za utwór otrzymała Oscara.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!