Aktualności

27-05-2024-10:12:24

Billie Eilish z najlepszym otwarciem w dotychczasowej karierze

Udostępnij! Tweetnij!

„HIT ME HARD AND SOFT” zgromadziło dotychczas ponad 500 mln streamów. Album jest numerem 1 w 14 krajach, a ta liczba jeszcze wzrośnie.

Materiały prasowe

Eilish ma zaledwie 22 lata, ale w jej piosenkach słychać staromodną melodię i muzykalność. Wokalistka znakomicie kontroluje głos, sprawiając, że jej osobiste i intymne piosenki przemawiają do ogromnej publicznościJon Pareles, „The New York Times”

Bille Eilish cieszy się najlepszym debiutem swojego krążka w dotychczasowej karierze. Docenione przez krytyków i słuchaczy „HIT ME HARD AND SOFT” od premiery zgromadziło już ponad 500 mln streamów. Album jest obecnie numerem 1 w 14 krajach, ale ta liczba wzrośnie do końca tygodnia.

22-letnia zdobywczyni dziewięciu nagród Grammy i dwóch Oscarów napisała album wspólnie ze swoim bratem FINNEASEM, który jest także producentem „HIT ME HARD AND SOFT”. Krążek wydany 17 maja nakładem Darkroom / Interscope Records składa się z dziesięciu premierowych utworów. Nowa płyta Amerykanki osiągnęła w premierowym tygodniu lepsze wyniki od jej przełomowego i historycznego debiutu „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który od czasu wydania w 2019 r. zgromadził ponad 69 miliardów streamów i osiągnął imponującą sprzedaż na poziomie 7,7 miliona egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych i 17,8 milionów na całym świecie.

W premierowym tygodniu singiel „LUNCH” był najczęściej dodawanym utworem do radiowych playlist. Piosenka pojawiła się w ponad 250 rozgłośniach, docierając tym samym do ponad 20 mln słuchaczy. Utwór pozostaje numerem 1 na globalnych listach przebojów Spotify, Apple Music i iTunes. Wyreżyserowany przez samą Billie klip miał zaliczył największy tegoroczny debiut na YouTubie. Dodajmy do tego, że od ogłoszenia „HIT ME HARD AND SOFT” liczba fanów artystki w mediach społecznościowych wzrosła o imponujące 23 mln osób.

Artystka ogłosiła niedawno plany „HIT ME HARD AND SOFT: THE TOUR”. Wyprodukowana przez Live Nation trasa ruszy we wrześniu tego roku. Billie rozpocznie od koncertów Ameryce Północnej, w której będzie występowała do grudnia. W lutym ruszy kilkutygodniowa trasa po Australii, a od drugiej połowy kwietnia artystkę będzie można zobaczyć w Europie i Wielkiej Brytanii. 3 i 4 czerwca 2025 Eilish da dwa koncerty w Tauron Arenie Kraków. Pełną rozpiskę trasy i bilety na koncerty można znaleźć na oficjalnej stronie gwiazdy.

Billie Eilish – „HIT ME HARD AND SOFT” – lista utworów:

1. SKINNY

2. LUNCH

3. CHICHIRO

4. BIRDS OF A FEATHER

5. WILDFLOWER

6. THE GREATEST

7. L’AMOUR DE MA VIE

8. THE DINER

9. BITTERSUITE

10. BLUE


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!