Aktualności

15-03-2024-11:13:01

ZAYN z nowym brzmieniem w singlu „What I Am”

Udostępnij! Tweetnij!

ZAYN zaskakuje słuchaczy zupełnie nowym brzmieniem w singlu „What I Am”! Utwór jest zapowiedzią czwartego solowego albumu artysty. Krążek „Room Under The Stairs” ukaże się 17 maja 2024.

foto: Sebastián Faena

ZAYN tworzył „Room Under The Stairs” przez ostatnie sześć lat w zaciszu domowego studia w wiejskim obszarze stanu Pensylwania. Album to najbardziej osobiste wydawnictwo w dotychczasowej karierze artysty. Stanowi refleksję nad momentem, w którym się teraz znajduje, jak również analizuje złożoność uzdrawiania, spokoju i rozwoju osobistego. To także okazja do przełamywania barier gatunkowych oraz możliwość stworzenia nowego brzmienia, pełnego uczuć i duszy, żywych instrumentów oraz bardziej poetyckich tekstów.

ZAYN tak opisuje proces tworzenia „Room Under The Stairs”: – To mój ulubiony album ze wszystkich, które do tej pory zrobiłem. Głównie dlatego, że powstał w pełnej szczerości. Odsłoniłem się na nim z wszelkimi uczuciami. Chciałem sprawić, by każdy utwór brzmiał tak, jakbym siedział tuż obok ciebie i opowiadał, jak się czuję, śpiewając bezpośrednio dla ciebie. To surowy materiał, oszczędny w środkach. Od dawna chciałem stworzyć coś w takim stylu.

Dave Cobb okazał się wspaniałym producentem do współpracy. Dzięki niemu, moja muzyka weszła na inny poziom. Niezmiernie doceniam jego pracę. Mam nadzieję, że wspólnie zabierzemy słuchaczy w intrygującą, magiczną podróż. Oby słuchało się Wam tego tak dobrze, jak mi dobrze nagrywało się ten album! – kontynuuje artysta.

Co najbardziej zainspirowało ZAYNA, by obrać taki kierunek na kolejnym albumie? Artysta przyznaje: – Wszystko wynika z tego, w jakim miejscu się znalazłem. Trzymałem się z daleka od wielu rzeczy, robiłem swoje, a to nakłoniło mnie, by spróbować o tym opowiedzieć w mojej muzyce. Zależało mi na kompletnym projekcie, nawet dla samego siebie, nie dla świata.

Wspomniany przez ZAYNA Dave Cobb ma na koncie 9 nagród Grammy oraz współpracę z takimi artystami jak Chris Stapleton, Jason Isbell, Brandi Carlile czy współtworzenie ścieżki dźwiękowej do kinowego hitu „Narodziny gwiazdy” („A Star is Born”). Cobb dołączył do projektu, bo zachwyciła go szczerość i surowość materiału przygotowanego przez ZAYNA. W rozmowie z „Rolling Stone” producent przyznał: – Urzekł mnie jego głos. Słyszysz w nim miłość, stratę, ból, triumf i człowieczeństwo. ZAYN na tej płycie stworzył własny świat. Czujesz, że niczego się nie boi, a słowa płyną tu prosto z duszy.

Tuż przed premierą singla, ZAYN pojawił się jako niezapowiedziany gość w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, ukazał się także odcinek z jego udziałem w serii „Hot Ones”. To wywołało wielką eskcytację wśród fanów, którzy nie mogą doczekać się, by poznać najbardziej osobiste wydawnictwo swojego idola.

ZAYN to autor niezliczonych przebojów, kompozytor, producent i filantrop, znany z fenomenalnego wokalu oraz umiejętnego łączenia muzyki pop oraz r&b. W 2023 roku wydał singiel po ponad dwuletniej przerwie – „Love Like This” z miejsca stało się jednym z największych przebojów wakacji. Jego solowy debiut trafił na szczyt list sprzedaży równocześnie w USA oraz Wielkiej Brytanii, co wcześniej nie udało się żadnemu brytyjskiemu soliście. Głównym singlem „Mind of Mine” był utwór „PILLOWTALK”, #1 na listach przebojów w 68 krajach na całym świecie. W USA singiel ma status pięciokrotnej platyny. Następcami albumu były złoty „Icarus Falls” oraz „Nobody Is Listening”.

W 2022 roku ZAYN otrzymał zaproszenie od spadkobierców Jimiego Hendrixa do nagrania nowej wersji utworu „Angel” z okazji 80. rocznicy urodzin legendarnego artysty. W dorobku ZAYNA znajdują się niezliczone nagrody, w tym Billboard Music Award, American Music Award, MTV VMA oraz dwie nominacje do Brit Award. ZAYN udziela się także w kwestiach społecznych – niedawno wystosował pismo do brytyjskiego premiera z apelem o zwiększenie funduszy na posiłki w szkołach dla najuboższych uczniów w Wielkiej Brytanii. W 2024 pojawi się w animacji zatytuowanej „10 Lives” u boku Simone Ashley.

Czwarty album ZAYNA, „Room Under The Stairs”, ukaże się 17 maja 2024.

Mercury Records to wytwórnia, która powstała w 1945 roku, a niedawno została zreaktywowana jako oddział Republic Records. Kontrakt z Mercury podpisali m.in. Post Malone, Noah Kahan, Hailee Steinfeld, Stephen Sanches, AJR, Chelsea Cutler, James Bay, Lord Huron, Jeremy Zucker, BoyWithUke, Dream, Lyn Lapid, Ka$hdami, Foggieraw i Camylio. Mercury podpisało także umowy z Big Loud Records z Nashville (Morgan Wallen, Lily Rose), Imperial Music (Bo Burnham) oraz 2for2 projects (Jake Minch).źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!