Top Lista

30-07-2020-14:00:00

9 najlepszych piosenek One Direction

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

One Direction fot. Sony Music

Zespół One Direction 23 lipca 2020 roku świętował 10-lecie powstania. Choć wokaliści w ostatnim czasie skupili się na solowych karierach, nie należy zapominać, że grupa jest jedną z największych popowych sensacji mijającej dekady, czego dowodem 200 milionów sprzedanych płyt, blisko 200 nagród i ponad 21 miliardów odtworzeń na wszystkich platformach streamingowych.

9. "Steal My Girl"

Pełna rozmachu piosenka zbudowana na fortepianowej linii melodycznej. Nagraniu towarzyszy zrealizowany również na bogato teledysk. W realizacji klipu wziął udział Danny DeVito, który przyznał, że nie jest fanem One Direction.

- Nie, nie, nie jestem fanem, słucham Boba Dylana - uściślił komik. - W mojej rodzinie jest jednak sporo dzieciaków, które by mnie pobiły, gdybym nie zagrał w tym klipie. Mogłem sobie zrobić z chłopakami zdjęcie. Poza tym schlebiła mi ta propozycja i naprawdę świetnie się bawiłem. Przypominało mi to czasy The Beatles, wokół których wciąż było mnóstwo ludzi.

8. "What a Feeling"

Piękne harmonie i softrockowe brzmienie, z subtelną gitarą. Wyszło delikatnie oldschoolowo, ale przy okazji przede wszystkim szalenie wdzięcznie.

7. "Little Things"

Równie prosta, co ładna akustyczna, delikatnie folkowa ballada. Jeśli komuś przypomina hity Eda Sheerana, to całkiem zasadne, bowiem właśnie Anglik napisał "Little Things" dla One Direction. Numer opowiada o byłej dziewczynie Sheerana.

- Napisałem ten numer z dziewczyną, która nazywa się Fiona Bevan - opowiadał Ed. - Miałem wtedy 17 lat i zgubiliśmy tę piosenkę. Później utrzymywałem z nią kontakt, graliśmy razem koncerty i takie tam. Pewnego dnia podesłała mi ten utwór, pytając, czy go pamiętam. Akurat byłem w studiu z One Direction, więc im puściłem i bardzo im się spodobał.

6. "Stockholm Syndrome"

Synthpopowy, napędzany przyjemnym drive\'em i pełen pozytywnej energii utwór. Niektózy doszukują się podobieństwa piosenki One Direction z "Everybody Wants To Rule The World" Tears for Fears.

5. "Night Changes"

Piosenka w stylu słodko-nostalgicznej ścieżki muzycznej do romantycznej komedii.

Tytuł piosenki wziął się z nieporozumienia One Direction i ich współpracowników. Zespół pracował po nocach w studiu Jamiego Scotta i podczas jego nieobecności, poprawił trzy utwory, które wydawały się gotowe. Sprzeczka o "nocnej zmianie" dała pomysł na tytuł. - Ten numer jest o czymś zupełnie innym, ale pomysł wziął się z tego, jak wracasz nad ranem, bredzisz i nie bardzo wiesz, co robisz - wyjaśniał Scott.

W klipie widzimy każdego z członków formacji na randce.

4. "Perfect"

Stadionowy pop z ejitisowymi inspiracjami.

Plotki głoszą, że piosenka zainspirowana jest Taylor Swift, z którą Harry Styles spotykał się między 2012 a 213 rokiem. - Ludzie różnie interpretują muzykę - komentował Styles. - Nigdy nie powiem, o czym jest piosenka. Niech każdy odczyta ją po swojemu.

Ukazujący zakulisowe ujęcia zespołu klip nakręciła Sophie Muller z pomocą aktora, Giovanniego Ribisiego. Zdjęcia zrealizowano w hotelu Intercontinental w Nowym Jorku.

3. "What Makes You Beautiful"

Pierwszy singiel One Direction. Z poprockową energią i skocznym, euforycznym klimatem. Chwytliwy i porywający do zabawy. - Podczas pracy w studiu, od razu wiedzieliśmy, że chcemy, by to był nasz pierwszy singiel - powiedział Harry Styles w rozmowie z BBC Radio 1.

2. "Story of My Life"

Balladowy, melancholijny numer z folkowymi elementami. Krytycy docenili dojrzalsze, indipopowe brzmieniem piosenki, której tematem jest nieudany związek.

W teledysku Harry Styles, Niall Horan, Louis Tomlinson, Liam Payne i Zayn Malik wraz z bliskimi odtwarzają rodzinne fotografie. Za reżyserię odpowiada Ben Winston, który pracował przy filmie boysbandu, "This Is Us".

1. "Drag Me Down"

Pierwsza piosenka, którą One Direction wypuścili pod odejściu Zayna Malika. Jak się okazało, bez jednego z wokalistów nadal udało im się stworzyć megaprzebój. W dniu premiery numer dotarł na szczyt listy iTunes w 82 krajach. Zresztą, piosenka spodobała się także Malikowi. - Jestem dumny z moich chłopaków. Nowy singiel jest zajebisty. Kocham Was - napisał Zayn na Twitterze.

Wideo powstało w NASA, w Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona w Houston, w Teksasie.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!