Aktualności

17-05-2024-09:21:36

ZAYN zaprasza do „ROOM UNDER THE STAIRS”. Nowy album już dostępny

Udostępnij! Tweetnij!

Sześć lat temu ZAYN podjął decyzję. Chcąc zmienić priorytety i zrzucić z siebie presję związaną z byciem jedną z największych gwiazd muzyki na świecie, odsunął się od blasku reflektorów, porzucił celebrycki styl życia i przeniósł na wieś w Pensylwanii.

Materiały prasowe

Trzymałem się z dala od tego, co niektórzy mogą nazwać normą w przypadku mojej pracy. Przestałem pojawiać się na czerwonych dywanach, robić te czy inne rzeczy. Specjalnie odsunąłem się od tego. Chciałem żyć na odludziu, by móc tworzyć w surowym, szczerym miejscu. Nie potrzebowałem całego tego blichtru i przepychu związanego z chodzeniem do modnego studia – komentuje ZAYN.

Artysta rozpoczął pracę nad nowym projektem w domu, na własną rękę, bez żadnego harmonogramu. Pierwszą nową piosenką było „Alienated”, bezpośredni i osobisty utwór znacznie odbiegający od jego wcześniejszej twórczości. – Nie wiedziałem, że mogę napisać coś takiego. Ta piosenka przyszła naturalnie, ponieważ napisałem ją dokładnie w momencie, w którym przeżywałem opisywane w niej emocje. Dobrze było je uwolnić dzięki pisaniu – wspomina ZAYN.

Oszczędne brzmienie piosenki i wyeksponowane w niej nagie emocje wskazały ZAYNOWI nowy kierunek. – To nie było coś, co zamierzałem zrobić. Ale po tym jak przez jakiś czas siedziałem z „Alienated”, po prostu zacząłem tworzyć kolejne piosenki w tym stylu. Po napisaniu „My Woman” i „Dreamin” czułem, że powstaje kompletne brzmienie i wiedziałem, w którą stronę chcę pójść na całym albumie – mówi muzyk.

Album „ROOM UNDER THE STAIRS” pozwala na poznanie artysty z zupełnie innej strony. 12 z 15 zawartych na nim piosenek ZAYN napisał samodzielnie. – To mój ulubiony album ze wszystkich, które do tej pory zrobiłem. Głównie dlatego, że powstał w pełnej szczerości. Odsłoniłem się na nim z wszelkimi uczuciami. Chciałem sprawić, by każdy utwór brzmiał tak, jakbym siedział tuż obok ciebie i opowiadał, jak się czuję, śpiewając bezpośrednio dla ciebie. To surowy materiał, oszczędny w środkach. Od dawna chciałem stworzyć coś w takim stylu – przyznaje ZAYN.

– Wszystko wynika z tego, w jakim miejscu się znalazłem. Trzymałem się z daleka od wielu rzeczy, robiłem swoje, a to nakłoniło mnie, by spróbować o tym opowiedzieć w mojej muzyce. Zależało mi na kompletnym projekcie, nawet dla samego siebie, nie dla świata – dodaje.

Niezwykle ważną postacią w kontekście całości jest nagrodzony dziewięcioma statuetkami Grammy producent Dave Cobb, który pracował wcześniej m.in. z Brandi Carlisle, Chrisem Stapletonem i Jasonem Isbellem.

– Dave Cobb okazał się wspaniałym producentem do współpracy. Dzięki niemu, moja muzyka weszła na inny poziom. Niezmiernie doceniam jego pracę. Mam nadzieję, że wspólnie zabierzemy słuchaczy w intrygującą, magiczną podróż. Oby słuchało się Wam tego tak dobrze, jak mi dobrze nagrywało się ten album! – mówi ZAYN, dodając: – Po tym jak usłyszałem go produkującego pierwszy utwór, zobaczyłem i usłyszałem, jak wiele wnosi do tej płyty. Dodał rzeczy, o których nie wiedziałem, że trzeba je dodać i naprawdę pomógł wprowadzić ten projekt na nowy poziom. To muzyczny geniusz.

Cobb odwzajemnia dobre słowa, mówiąc o ZAYNIE: – Tym, co mnie w nim ujęło, jest jego głos. Słychać w nim miłość, stratę, ból, triumf i człowieczeństwo. On naprawdę stworzył na tej płycie własny wszechświat. Nie boi się mówić prosto ze swojej duszy.

ZAYN to autor niezliczonych przebojów, kompozytor, producent i filantrop, znany z fenomenalnego wokalu oraz umiejętnego łączenia muzyki pop oraz r&b. W 2023 roku wydał singiel po ponad dwuletniej przerwie – „Love Like This” z miejsca stało się jednym z największych przebojów wakacji. Jego solowy debiut trafił na szczyt list sprzedaży równocześnie w USA oraz Wielkiej Brytanii, co wcześniej nie udało się żadnemu brytyjskiemu soliście. Głównym singlem „Mind of Mine” był utwór „PILLOWTALK”, #1 na listach przebojów w 68 krajach na całym świecie. W USA singiel ma status pięciokrotnej platyny. Następcami albumu były złoty „Icarus Falls” oraz „Nobody Is Listening”.

W 2022 roku ZAYN otrzymał zaproszenie od spadkobierców Jimiego Hendrixa do nagrania nowej wersji utworu „Angel” z okazji 80. rocznicy urodzin legendarnego artysty. W dorobku ZAYNA znajdują się niezliczone nagrody, w tym Billboard Music Award, American Music Award, MTV VMA oraz dwie nominacje do Brit Award. ZAYN udziela się także w kwestiach społecznych – niedawno wystosował pismo do brytyjskiego premiera z apelem o zwiększenie funduszy na posiłki w szkołach dla najuboższych uczniów w Wielkiej Brytanii. W 2024 pojawił się w animacji zatytułowanej „10 Lives” u boku Simone Ashley. Polska premiera produkcji jest zaplanowana na 19 lipca.

Zainspirowany takimi twórcami jak Willie Nelson czy Chris Stapleton album „ROOM UNDER THE STAIRS” pokazuje ewolucję ZAYNA i jego wymykającą się jednoznacznej kategoryzacji gatunkowej dojrzałość. – W muzyce brakuje teraz wrażliwości i chciałem, aby była ona naprawdę odzwierciedleniem mojego języka i rzeczy, które mówię, a nie jakąś naoliwioną, niesamowitą, superbohaterską wersją mnie, którą czuję, że była duża część mojej wcześniejszej muzyki – przyznaje artysta. – To było niesamowicie trudne, nie zamierzam kłamać. Ale chciałem poczuć, że to tylko ja, że śpiewam do ciebie, jakbyśmy byli w tym samym pokoju, opowiadając ci o tym, co czuję – podsumowuje.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: zayn