Aktualności

26-03-2024-11:31:42

Do bólu szczery album FLETCHER „In Search Of The Antidote” już dostępny

Udostępnij! Tweetnij!

Artystka promuje wydawnictwo najnowszym singlem „Pretending”.

foto: Sebastian Faena

Wyczekiwany drugi album FLETCHER już dostępny. Wydawnictwo zatytułowane „In Search Of The Antidote” trafiło na rynek nakładem Capitol Records. Krążek przynosi solidną dawkę gitarowego popu i urzekającego głosu artystki, która eksploruje w tekstach tematy ego, tożsamości i samorealizacji.

więcej

Na następcy chwalonego debiutu „Girl Of My Dreams” z 2022 r. (15. miejsce na liście Billboardu) FLETCHER postawiła sobie za zadanie zbadać wszystkie aspekty miłości. Wykorzystując niezwykły talent do pisania piosenek artystka w barwny sposób opowiada autentyczne historie, dzięki czemu buduje swoją własną markę.

Przez lata szukałam antidotum w tak wielu sprawach: w kobietach, trasie, na scenie, w fanach, w duchowości czy autorefleksji. Stworzenie tego albumu było dla mnie czymś na kształt eksplorowaniem wykopalisk. Zanurzyłam się w to naprawdę głęboko, zadając sobie pytanie, co tak naprawdę mnie leczy. Ostatecznie dotarło do mnie, że miłość jest antidotum. Od EP-ki „Finding Fletcher”, przez „you ruined new york city for me”, „THE S(EX) TAPES” aż po „Girl Of My Dreams” miłość zawsze była moją muzą. Mimo to nie sądzę, bym kiedykolwiek wcześniej spojrzała na nią przez różne soczewki i pod rozmaitymi kątami, co pomogłoby mi odkryć wszystkie jej aspekty. O tym właśnie jest mój nowy album – komentuje FLETCHER.

Stworzony we współpracy z nagrodzoną Grammy producentką i songwriterką Jennifer Decilveo, a także takimi utalentowanymi i mającymi na koncie wiele hitów twórcami jak Aldae, Jon Bellion, Julia Michaels, Monsters & Strangerz i Michael Pollack, album zyskał uznanie m.in. „Rolling Stone’a”. Redakcja chwaliła „surowe emocje” FLETCHER, zauważając, że artystka stała się jedną z najbardziej wszechstronnych gwiazd pop. „Potrafi napisać chwytającą za serce balladę i taneczny hit, a jednocześnie sprawia, że tysiące ludzi śpiewają z nią każde słowo” – komplementuje artystkę „Rolling Stone”.

Idealnym przykładem wielowarstwowej emocjonalności albumu jest nowy singiel „Pretending”. FLETCHER opowiada w nim o tęsknocie, słodko-gorzkiej frustracji i całkowitej kapitulacji. Piosenka została zainspirowana ikonami pop rocka z początku XXI w. – Avril Lavigne, Michelle Branch i Kelly Clarkson.

„Pretending” jest o znajdującej się stale z tyłu głowy osobie, odnośnie której wciąż zadajemy sobie pytanie: czy pewnego dnia będziemy razem? – wyjaśnia FLETCHER.

„In Search Of The Antidote” promowały wcześniej single „Eras Of Us” („Rolling Stone” i „Billboard” umieściły je na playlistach z utworami, które warto poznać”), „Lead Me On” (piosenka pojawiła się na okładce „New Music Daily” w Apple Music) oraz „Doing Better”, które dziennikarz Zane Lowe nazwał swoim ulubionym kawałkiem z nowego krążka artystki.

FLETCHER uczciła premierę płyty występując na południowoamerykańskiej odsłonie festiwalu Lollapalooza. Koncert był dla niej rozgrzewką przed zaplanowaną na kwiecień i maj trasą po Europie i Wielkiej Brytanii. Następnie gwiazda przeniesie się do Australii i Nowej Zelandii. W lipcu wystąpi na australijskim festiwalu Splendor In The Grass, natomiast od września będzie koncertowała w Ameryce Północnej. Szczegółowa rozpiska trasy i bilety znajdują się na oficjalnej stronie gwiazdy.

FLETCHER pochodzi z Asbury Park w stanie New Jersey, gdzie dorastając pielęgnowała swoją pasję do muzyki. Jest chwalona przez czołowe magazyny, w tym „TIME”, „Wonderland”, „Harper’s Bazaar”, „Interview Magazine”, „GQ”, „NME” czy „The Guardian”.

W 2019 roku wydała debiutancką EP-kę „you ruined new york for me”. Powszechnie uznane wydawnictwo zawiera jej przełomowy hit „Undrunk” – utwór, który przez kilka tygodni znajdował się na liście Billboard Hot 100, zajął 1. miejsce na Spotify Viral Chart.

Wydana we wrześniu 2020 EP-ka „THE S(EX) TAPES” trafiła na 1. miejsce na iTunes we wszystkich gatunkach muzycznych i zyskała pochwały od takich serwisów, jak „Teen Vogue”, „SPIN”, „PAPER”, „GQ” i nie tylko. FLETCHER kontynuowała świetną passę singlami „girls girls girls” – śmiałą przeróbką kultowej piosenki „I Kissed a Girl” Katy Perry (wydanej z aprobatą Perry) i „Cherry” z Hayley Kiyoko. Artystka ma na koncie między innymi nominację do nagrody GLAAD Media Award dla Wybitnego przełomowego artysty. W tym roku znalazła się na liście „Forbes: 30 Under 30”.

Jej debiutancki album „Girl Of My Dreams” ukazał się we wrześniu 2022 r. i natychmiast zdobył uznanie krytyków. Promując wydanie płyty, FLETCHER wystąpiła u Jimmy’ego Fallona i zagrała wyprzedaną trasę po Ameryce Północnej.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: fletcher