Aktualności

08-04-2024-10:09:52

Empire Of The Sun wrócili wtedy, kiedy świat potrzebował ich najbardziej

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa opublikowała klip do nowego singla „Changes”.

foto: William Barrington-Binns

Ikony alternatywnego elektro – duet Empire Of the Sun – są gotowi ponownie oczarować publiczność na całym świecie. Po ośmiu latach od wydania ostatniego albumu, Emperor Steele i Lord Littlemore wracają z premierowym singlem „Changes”.

Grupa rozpoczyna nowy etap kariery, ale pozostaje wierna eterycznym pejzażom dźwiękowym, które rezonują z jej słuchaczami na wielu płaszczyznach. Artyści wprowadzają do swojej twórczości nowe elementy, zachowując to, co leży u podstaw ich stylu – pulsujące bity i zaraźliwe melodie.

Emperor Steele i Lord Littlemore nadal budują swoje muzyczne królestwo, łącząc niepowtarzalną estetykę wizualną z talentem do opowiadania historii.

– Przesypujące się piaski czasu są symbolem zmian. Imperia powstają i upadają, ale słońce będzie świecić dalej. Odwiedź ponownie świat, który stworzyliśmy, zagłęb się w nim, a w nagrodę poznasz jego stale rozwijającą się historię. Każdy jest zaproszony do odkrycia naszego nowego oblicza – komentuje Lord Littlemore.

– „Changes” był dla nas przełomowym utworem. Poczułem to w chwili, w której stało się jasne, że rozpoczynamy nowy rozdział. To coś na kształt odrodzenia Empire – wyjaśnia Emperor Sand.

Singiel trafił do sieci wraz z klipem. Jego reżyser Michael Maxxis zaprasza widzów do odbycia wciągającej podróży do surrealistycznych krain. Twórca jest znany z sugestywnego opowiadania historii i uderzającej estetyki wizualnej. Empire Of The Sun ściśle współpracowali z reżyserem, co pozwoliło stworzyć historię o badaniu siły świadomości i dążeniu do samopoznania. W nakręconym pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów Tajlandii teledysku, Empire of the Sun i Michael Maxxis zapraszają widzów do wyruszenia w oszałamiającą wizualnie, filmową odyseję, która czaruje i zachwyca swoim nieziemskim urokiem. „Changes” to dopiero początek tego, co zespół szykuje na ten rok.

Empire of the Sun odcisnęli wyraźne piętno na globalnej scenie muzycznej, szczycąc się niezwykłą karierą, w trakcie której sprzedali 5,5 mln albumów na całym świecie i zgromadzili oszałamiające 7,6 mld streamów. Dzięki takim singlom jak „Walking On A Dream”, „We Are The People, „Alive” i „High” każdy z trzech dotychczasowych albumów grupy odniósł międzynarodowy sukces. Na przestrzeni ostatniej dekady wizjonerski duet zrobił na światowych scenach furorę swoimi fenomenalnymi występami na żywo i porywającymi hitami. Zespół jest dziś jednym z najbardziej popularnych muzycznych produktów eksportowych z Australii.

Dzięki doświadczeniu Steele’a w The Sleepy Jackson i Littlemore’a w założonym przez niego PNAU, zakładając Empire Of The Sun artyści byli gotowi rozpocząć odyseję, która zwróci uwagę słuchaczy na całym świecie. Od momentu powstania zespół wielokrotnie przekraczał granice, łącząc alternatywną elektronikę z hipnotyzującymi wizualizacjami. W efekcie powstało jedyne w swoim rodzaju muzyczne doświadczenie.

Debiutancki album grupy „Walking On A Dream” przyniósł takie hity jak utwór tytułowy czy „We Are The People”. Steele i Littlemore określają ten krążek mianem „duchowego filmu drogi”. Drugi album Empire Of The Sun, disco-popowy „Ice On The Dune” nie tylko zyskał uznanie krytyków, ale spodobał się również rzeszy odbiorców. Po wydaniu zawierającego m.in. Alive” i „DNA” Krążka zespół zagrał globalną trasę koncertową. Na trzeciej płycie artyści gościli takie znakomitości jak Lindey Buckingham, członkowie zespołu nagrywającego z Davidem Bowiem „Blackstar” czy Wendy Melvoin z Prince & The Revolution. Z wydawnictwa zatytułowanego „Two Vines” pochodzą m.in. „High And Low” i „Way To Go”.

Sukces Empire Of The Sun na listach przebojów wykroczył daleko poza rodzimą Australię. Albumy grupy osiągają statusy platynowych na całym świecie. Obok sukcesów komercyjnych grupa ma na koncie imponującą liczbę wyróżnień, w tym osiem nagród ARIA i trzy APRA.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!