Aktualności

20-05-2024-10:14:51

Empire of the Sun ogłosili datę premiery długo oczekiwanego albumu „Ask That God”

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa udostępniła nowy singiel „Music On The Radio”.

Materiały prasowe

więcej

Aż osiem lat Empirianie musieli cierpliwie czekać na wieści od wizjonerskiego duetu – Emperora Steele’a i Lorda Littlemore’a, którzy przemierzali świat w ramach swojej dźwiękowej pielgrzymki. Na szczęście oczekiwanie dobiega końca – już 26 lipca ukaże się wyczekiwany album „Ask That God”, który można już zamówić w przedsprzedaży.

więcej

W kalejdoskopowym wszechświecie, w którym rzeczywistość płynnie łączy się z fantazją, czwarty rozdział Empire of the Sun jawi się jako holistyczna muzyczna przygoda, w której króluje surrealizm, a wyobraźnia i rzeczywistość zacierają się. – To była podróż niepodobna do żadnej innej odbytej przez Empire Of The Sun. Zawsze „idziemy tam”, jeśli chodzi o eksplorację zarówno siebie, jak i świata zewnętrznego. To dzieło reprezentuje największą zmianę świadomości, jaką kiedykolwiek widział nasz świat, co znajduje odzwierciedlenie w muzyce – komentuje Littlemore.

„Ask That God” to album, którego poszukiwaliśmy i na szczęście zostaliśmy nim pobłogosławieniu. Jesteśmy tylko przewodnikami, zbierającymi doświadczenia i odnajdującymi to, co jest przeznaczone dla Imperium – wyjaśnia Steele.

„Changes”, pierwszy singiel promujący album, zapowiadał nowy rozdział, będąc momentem refleksji na temat tego, co dzieje się z zespołem. Teraz czas na drugą odsłonę „Ask That God” w postaci „Music On The Radio”. Zespół potwierdza tym utworem swoją zdolność do tworzenia muzycznych światów, których nikt nie chce opuścić. Wystarczy wsłuchać się w ten hipnotyczny, dyskotekowy groove.

Ta piosenka przypomina mi nastolatka, który butuje się przeciwko swoim wyimaginowanym emocjom. Powstała w jedyny w swoim rodzaju sposób, w jaki Lord Littlemore potrafi ożywić słowa. Bas oplata cię swoim hipnotycznym rytmem i po prostu jesteś bezsilny wobec jego uroku – mówi Steele.

Emperor Steele i Lord Littlemore kontynuują swoją muzyczną podróż jako budowniczowie królestwa, łączący swoją muzykę z niepowtarzalną warstwą wizualną i zdolnością opowiadania historii. W nowym teledysku filmowiec Michael Maxxis zabiera widzów w podróż, w której Imperator i Lord dzięki portalowi przybywają do równoległego wszechświata na surrealistyczną imprezę przy basenie. Mimo iż na ekranie dzieje się dużo, klip nawet na moment nie odwraca uwagi od piosenki, Wszystko dzięki temu zaraźliwemu, hipnotycznemu pulsowi.

Empire of the Sun odcisnęli wyraźne piętno na globalnej scenie muzycznej, szczycąc się niezwykłą karierą, w trakcie której sprzedali 5,5 mln albumów na całym świecie i zgromadzili oszałamiające 7,6 mld streamów. Dzięki takim singlom jak „Walking On A Dream”, „We Are The People, „Alive” i „High” każdy z trzech dotychczasowych albumów grupy odniósł międzynarodowy sukces. Na przestrzeni ostatniej dekady wizjonerski duet zrobił na światowych scenach furorę swoimi fenomenalnymi występami na żywo i porywającymi hitami. Zespół jest dziś jednym z najbardziej popularnych muzycznych produktów eksportowych z Australii.

Dzięki doświadczeniu Steele’a w The Sleepy Jackson i Littlemore’a w założonym przez niego PNAU, zakładając Empire Of The Sun artyści byli gotowi rozpocząć odyseję, która zwróci uwagę słuchaczy na całym świecie. Od momentu powstania zespół wielokrotnie przekraczał granice, łącząc alternatywną elektronikę z hipnotyzującymi wizualizacjami. W efekcie powstało jedyne w swoim rodzaju muzyczne doświadczenie.

Debiutancki album grupy „Walking On A Dream” przyniósł takie hity jak utwór tytułowy czy „We Are The People”. Steele i Littlemore określają ten krążek mianem „duchowego filmu drogi”. Drugi album Empire Of The Sun, disco-popowy „Ice On The Dune” nie tylko zyskał uznanie krytyków, ale spodobał się również rzeszy odbiorców. Po wydaniu zawierającego m.in. Alive” i „DNA” Krążka zespół zagrał globalną trasę koncertową. Na trzeciej płycie artyści gościli takie znakomitości jak Lindey Buckingham, członkowie zespołu nagrywającego z Davidem Bowiem „Blackstar” czy Wendy Melvoin z Prince & The Revolution. Z wydawnictwa zatytułowanego „Two Vines” pochodzą m.in. „High And Low” i „Way To Go”.

Sukces Empire Of The Sun na listach przebojów wykroczył daleko poza rodzimą Australię. Albumy grupy osiągają statusy platynowych na całym świecie. Obok sukcesów komercyjnych grupa ma na koncie imponującą liczbę wyróżnień, w tym osiem nagród ARIA i trzy APRA.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!