Aktualności

06-09-2010-22:58:33

Yann Tiersen dwa razy w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Z dwoma koncertami przyjedzie do naszego kraju Yann Tiersen. Artysta wystąpi 11 grudnia w klubie Kultowa we Wrocławiu oraz dzień później w łódzkiej Wytwórni.

Tiersen, po muzycznych studiach w konserwatorium, przeszedł przez szkołę muzyki rockowej i zdobywał doświadczenie grając w zespole. Zasłynął jako autor niezwykłych ścieżek dźwiękowych do filmów "Wyśnione życie aniołów", "Amelia" czy "Good Bye Lenin!". Ponadto ma na koncie współpracę z Tindersticks, Shannon Wright, grupą Dälek, Mattem Eliottem czy Jane Birkin.

Muzyk przyjedzie o naszego kraju promować nowe dzieło, którego wydanie planowane jest na jesień 2010 roku. Albumem "Dust Lane", Yann Tiersen powraca do swej pierwszej miłości - muzyki rockowej i twórczości m.in. Nicka Cave'a czy Joy Division. Artysta zerwał z samotnością multiinstrumentalisty, sięgnął po gitarę elektryczną i zwerbował rockowych muzyków do współpracy. Teraz na scenie prezentować będzie oniryczne melodie w żywiołowej, rockowej oprawie. - Nowa płyta różni się od wszystkiego, co robiłem dotychczas - zapewnia. - "Dust Lane" jest dużo bardziej elektryczne i elektroniczne, a wokale pełnią niezmiernie ważną funkcję.

Bilety (Wrocław): 75 złotych - pierwsze 500 sztuk, 85 złotych - pozostałe, rezerwacje: bilety@o2.pl

Bilety (Łódź): 60 złotych - z kartą klubową, 70 złotych - bez karty klubowej.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!