Aktualności

09-11-2010-17:39:30

Yann Tiersen na zakurzonej dróżce

Udostępnij! Tweetnij!

W styczniu do polskich sklepów trafi nowe dzieło Yanna Tiersena. Album opatrzono tytułem "Dust Lane".

Wyprodukowana przez Francuza płyta zmiksowana została przez Kena Thomasa (Sigur Rós, M83, Moby) - To podróż zakurzoną dróżką, która prowadzi nas do śmierci - wyjaśnia twórca. - Nie jest ona smutnym, lecz barwnym, czasem bolesnym, ale zazwyczaj radosnym doświadczeniem - to życie!

Na krążku Tiersen powraca do pierwszej miłości - muzyki rockowej i twórczości m.in. Nicka Cave'a czy Joy Division. Zerwał z samotnością multiinstrumentalisty, sięgnął po gitarę elektryczną i zwerbował rockowych muzyków do współpracy. - Nowe dzieło różni się od wszystkiego, co robiłem dotychczas - zapewniał wcześniej. - "Dust Lane" jest dużo bardziej elektryczne i elektroniczne, a wokale pełnią niezmiernie ważną funkcję.

Oto tracklista:
"Amy"
"Dust Lane"
"Dark Stuff"
"Palestine"
"Chapter Nineteen"
"Ashes"
"Till The End"
"Fuck Me"

Pod koniec roku artysta zagra dwa koncerty w Polsce - 11 grudnia w Club XO we Wrocławiu oraz dzień później w klubie Wytwórnia w Łodzi.

Kompozytor zasłynął jako autor niezwykłych ścieżek dźwiękowych do filmów "Wyśnione życie aniołów", "Amelia" czy "Good Bye Lenin!". Ponadto ma na koncie współpracę z Tindersticks, Shannon Wright, grupą Dälek, Mattem Eliottem czy Jane Birkin.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!