Aktualności

29-10-2010-08:35:51

Grzegorz Turnau z gośćmi na plażach Zanzibaru

Udostępnij! Tweetnij!

Grzegorz Turnau przygotował teledysk do nagrania "Na plażach Zanzibaru". To pierwszy singel promujący nowy album artysty, "Fabryka klamek".

Utwór wykonuje Grzegorz Turnau w duecie z Sebastianem Karpielem Bułecką, a w teledysku udział wzięli również inni artyści, którzy współtworzyli płytę - Dorota Miśkiewicz, Basia Gąsienica Giewont, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Leszek Aleksander Moczulski.

- Wraz z Pawłem Siedlikiem, autorem scenariusza, chcieliśmy ukazać historię pewnej nietypowej, zawierającej elementy groteski, dalekiej podróży - wyjaśnia reżyser, Mateusz Winkiel. - Takiej podróży, w której dystans stanowi nie odległość mierzona w milach, lecz niewiedza i chęć odkrywania. Dla większości z nas tytułowy Zanzibar jest egzotycznym miejscem położonym gdzieś na końcu świata. Każdy z nas jest w stanie je opisać, a nawet wskazać gdzie leży. Czy jednak nasze wyobrażenia pokrywają się z wiedzą encyklopedyczną? Może każdy z nas ma swój daleki, nieodkryty Zanzibar, do którego wyrusza w swych myślach i wyobrażeniach.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Longplay pojawi się w sprzedaży 3 listopada. Materiał w studiu Zbigniewa Preisnera zrealizował producent Leszek Kamiński (m.in. Hey, Edyta Bartosiewicz).Udostępnij! Tweetnij!