Aktualności

30-03-2009-02:37:30

Jason Newsted podekscytowany występem z Metallicą

Udostępnij! Tweetnij!

Jason Newsted wystąpi z dawnymi kolegami z Metalliki podczas wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame. Były basista nie może doczekać się spotkania z Larsem Ulrichem, Jamesem Hetfieldem i Kirkiem Hammettem.

Metallica fot. Universal Music Polska

Poza oryginalnymi muzykami, wprowadzeni są trzej basiści, którzy współpracowali z zespołem na przestrzeni minionych 25 lat. W imieniu Cliffa Burtona, który umarł w 1986 roku, honory odbierze jego ojciec Ray. Aktualny basista, Robert Trujillo, i Jason Newsted pojawią się osobiście. Ten ostatni, jest podekscytowany ceremonią.

- Rozmawiałem z Larsem i wszystko było OK - mówi Newsted. - Fajnie było go znów usłyszeć. Dawno z nim nie rozmawiałem, miło było więc usłyszeć jego głos. Od razu między nami zaskoczyło, zupełnie jakby nie minęło tyle lat. Jakbyśmy mieli zaraz iść na piwo. Lars jest gotowy by zaszaleć. Cieszył się jak dziecko. Ja też tak się czuję. Już się nakręcam... po tylu latach, to będzie coś wyjątkowego.

Impreza odbędzie się 4 kwietnia w Cleveland. Legendy metalu wprowadzi basista Red Hot Chili Peppers, Flea. Innymi wyróżnionymi wykonawcami będą Run-D.M.C., Jeff Beck, Bobby Womack i Little Anthony & The Imperials.

Dyskografię Metalliki zamyka album "Death Magnetic", który ukazał się we wrześniu 2008 roku. Ostatnia płyta nagrana z Newstedem to "ReLoad" z listopada 1997 roku.Udostępnij! Tweetnij!