Aktualności

22-02-2012-11:18:54

Luxtorpeda, KSU oraz Farben Lehre na Seven Festival

Udostępnij! Tweetnij!

Zespoły Luxtorpeda, KSU oraz Farben Lehre dołączyły do składu Seven Festival. Impreza odbędzie się w dniach 12-15 lipca w Węgorzewie.

Luxtorpeda fot. Metal Mind Productions

Projekt Litzy - Luxtorpeda - po świetnie przyjętym debiucie i singlu "Autystyczny" wyrasta na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład oprócz Litzy wchodzą Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie imiennego debiutu i intensywnej trasie koncertowej zespół ogłosił, że nagrywa kolejny album - "Robaki", który ukaże się 9 maja 2012. Piosenki z tej płyty zaprezentuje z pewnością w trakcie Seven Festival.

KSU to jedna z legend polskiego punk rocka. Zespół powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych, a jedynym stałym członkiem grupy jest jej założyciel - Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk. Formacja zyskała popularność w latach 80., kiedy wystąpiła na ogólnopolskim festiwalu muzyków Nowej Fali w Kołobrzegu oraz na festiwalach w Opolu czy Jarocinie. W 2008 roku zespół obchodził trzydziestolecie istnienia, w związku z czym powstała płyta "XXX-lecie, Akustycznie". Znajdowały się na niej przede wszystkim stare utwory, jednak pojawiło się również pięć premierowych kompozycji. W 2011 roku KSU wydało album "Koncert w Radiu Gdańsk 09.04.2011", będący zapisem live jednego z występów. Na 2012 rok zespół nie zaplanował wielu koncertów, jednak do Węgorzewa przyjedzie.

Farben Lehre to zespół, powstały z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa, który zadebiutował 25 lat temu w murach płockiego LO im. Władysława Jagiełły. Muzyka Farben Lehre zrodziła się z fascynacji twórczością Sex Pistols, Ramones, Bad Religion czy The Clash. Muzycy słyną z żywiołowych koncertów, w których prezentują połączenie energicznych, ostrych oraz pełnych radości dźwięków z dawką przemyślanych, szczerych tekstów, stanowiących próbę porozumienia się z drugim człowiekiem. W swojej długiej historii kapela wydała łącznie osiemnaście albumów studyjnych, może się również pochwalić występami na jednej scenie z tak znaczącymi wykonawcami jak The Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H., UK Subs, Vibrators, Oi Polloi, Paranoid Visions, Dritte Wahl czy Rasta Knast.

Wcześniej udział potwierdzili Armia, Voo Voo, Power Of Trinity oraz Jelonek.

Oto ceny biletów i karnetów:
od 15 stycznia do 29 lutego: karnet "duet" - 150 zł, karnet "singel" - 90 zł, bilet jednodniowy - 50 zł
od 1 marca do 30 czerwca: karnet "duet" - 160 zł, karnet "singel" - 90 zł, bilet jednodniowy - 50 zł
od 1 lipca do 12 lipca: karnet "duet" - 180 zł, karnet "singel" - 100 zł, bilet jednodniowy - 60 złUdostępnij! Tweetnij!