Aktualności

18-06-2012-12:02:43

Sistars powraca

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa Sistars nagrywa nowy album i wybiera się w trasę.

Sistars fot. Warner Music Poland

Zeszłoroczny jubileuszowy występ zespołu na Warsaw Orange Festival miał być tylko jednorazowym przedsięwzięciem dla fanów. Próby oraz sam koncert, który okazał się ogromnym sukcesem i odbił się dużym echem wśród publiczności, stały się jednak punktem zwrotnym w karierze formacji.

Muzycy podkreślają, że festiwalowy koncert ocieplił ich relacje i ożywił ducha zespołu na tyle, że zaczęli spotykać się w studiu próbując pracować nad nową muzyką. Okazało się też, że czują ogromny głód wspólnego grania na żywo. Duży udział miał w tym wszystkim Piotr Metz, dyrektor artystyczny festiwalu, który od dłuższego już czasu namawiał ich na wspólne granie. Okazał się w tym bardzo skuteczny.

Pomimo dużego zapracowania całej czwórki, spowodowanego solowymi poczynaniami i udzielaniem się w innych projektach, zespół chce razem tworzyć i grać.

Na nowy materiał przyjdzie fanom jeszcze trochę poczekać, ale management zapewnia, że prace nad nową płytą trwają, a z zespołem będzie można się spotkać na różnych specjalnych koncertach w całej Polsce.

Formacja ma na koncie przeboje "Zeszyt rymów", "Spadaj", "Synu" czy "My Music" i "Inspirations". Działalność zakończyła w 2006 roku, po wydaniu longplaya "A.E.I.O.U." z września 2005 roku.
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Sistars