Aktualności

15-11-2013-09:44:28

"I Feel Love" Donny Summer inspirowane "Gwiezdnymi wojnami"

Udostępnij! Tweetnij!

Producent Giorgio Moroder, jeden z pionierów muzyki elektronicznej i twórca hitu "I Feel Love", wyznał, że przy pracy nad słynnym utworem wykonywanym przez Donnę Summer inspirował się filmem "Gwiezdne wojny" George'a Lucasa.

Donna Summer fot. Sony Music

"Gwiezdne wojny" z 1977 roku były dla Morodera pierwszym impulsem do skomponowania piosenki. - Jeśli dobrze pamiętam, oglądałem scenę, która dzieje się w słynnym lokalu z "Gwiezdnych wojen", gdzie podobno miała grać muzyka przyszłości - wyjaśnia włoski producent. - To nie brzmiało jak muzyka przyszłości, ale tak wyglądało. Pomyślałem, że muszę skomponować mój kawałek przy pomocy komputerów, tylko i wyłącznie komputerów.

"I Feel Love" jest pierwszym w dziejach muzyki popularnej utworem nagranym w całości przy użyciu syntezatora, a także często uważa się go za pierwsze w historii nagranie techno.

Giorgio Moroder przypomniał o sobie za sprawą ostatniej płyty Daft Punk "Random Access Memories", gdzie przygotował z Francuzami numer "Giorgio by Moroder". Ostatni album w dorobku legendy disco to "Moroder and Moroder Art Show" z 1998 roku.

22 października ukazała się kompilacja "Love To Love You Donna" z remiksami przebojów Summer, które przygotowali m.in. Giorgio Moroder, Hot Chip czy Holy Ghost!

Przypomnijmy, że trwają prace nad obrazem "Gwiezdne wojny VII" ("Star Wars Episode VII"). Nowa część sagi science fiction powstaje dla wytwórni Disneya. Za kamerą stanie J.J. Abrams. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Dzieło trafi do kin na Święta 2015. Do swoich ról mają powrócić Ian McDiarmid, Ewan McGregor, Harrison Ford, Mark Hamill i Carrie Fisher. Nad oprawą muzyczną ponownie czuwać będzie John Williams.Udostępnij! Tweetnij!