Aktualności

27-03-2014-10:45:33

Trentemøller oraz Camo & Krooked na Audioriver

Udostępnij! Tweetnij!

Do składu Audioriver dołączają Trentemøller live, Brodinski, Kangding Ray live, Dense & Pika, Bokka oraz bardzo mocna reprezentacja drum'n'bass, czyli Camo & Krooked live, Hybrid Minds feat. Riya oraz Ivy Lab. Impreza odbędzie się w Płocku w dniach 25-27 lipca 2014.

Trentemøller fot. Archiwum Artysty

Trentemøller to artysta świetnie znany fanom elektroniki, ale od kilku lat tworzący brzmienia bliższe muzyce rockowej. Na zeszłorocznym albumie "Lost" słychać mnóstwo gitar oraz wokale m.in. Jonny'ego Pierce'a z grupy The Drums i Sune'a Wagnera z The Raveonettes. Do największych dokonań Duńczyka z pewnością należą hity "Miss You", "Take Me Into Your Skin" i "Sycamore Feeling", z których część mogliśmy już usłyszeć w Polsce w 2011 roku, kiedy Trentemøller wystąpił na Audioriver po raz pierwszy. Tym razem również zobaczymy go w pełnym koncertowym składzie.

W odróżnieniu od słynnego Duńczyka, Camo & Krooked regularnie odwiedzają nasz kraj, ale jak dotąd wyłącznie w wersji DJ-skiej. Dzięki Audioriver w końcu zobaczymy ich prezentujących wyłącznie własne produkcje w towarzystwie dedykowanych efektów wizualnych i scenicznych. A jest co prezentować, bo Austriacy odpowiadają przecież za takie hity, jak "Watch It Burn", "Cross The Line" i "All Night".

Melodyjny drum'n'bass zagrają również Hybrid Minds, którym towarzyszyć będzie wokalistka Riya znana z własnych produkcji oraz współpracy z takimi artystami, jak Total Sciene i Zero T. Zaśpiewa ona kilka autorskich utworów, a Hybrid Minds przyjadą m.in. z materiałem z zeszłorocznego albumu "Mountains".

Dzisiejszą porcję artystów z gatunku muzyki basowej uzupełnia grupa Ivy Lab, czyli relatywnie nowy, ale bardzo obiecujący projekt z Wielkiej Brytanii. Tworzą go Sabre, Stray i Halogenix, czyli trójka producentów związanych m.in. z wytwórnią Critical Music, w której wydawali także inni artyści znani fanom Audioriver: Rockwell, Nymfo i Vicious Circle.

Audioriver już po raz kolejny pokazuje, że zamierza być znaczącą siłą także na scenie electro. Potwierdza to sprowadzeniem Brodinskiego, czyli jednego z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku. Francuz słynie z bardzo energetycznych setów, w których płynnie łączy takie gatunki, jak electro, techno, hip-hop i trap.

Z kolei fanów mrocznego i eksperymentalnego techno ucieszy na pewno fakt, że do Płocka przyjedzie Kangding Ray, czyli jedna z czołowych postaci tej sceny. Producent i performer, którego pierwsze wydawnictwo ukazało się już w 2006 roku, wydał niedawno czwartą, świetną płytę "Solens Arc" w prestiżowej wytwórni Raster-Noton.

Na Audioriver pojawią się także Dense & Pika, czyli jedno z największych odkryć minionego roku w tanecznej elektronice. Wiele osób nie wie jednak, że duet z Hotflush Recordings tworzą Glimpse i Alex Jones, czyli bardzo doświadczeni producenci, od lat znani słuchaczom muzyki house.

Natomiast tytuł polskiego odkrycia 2013 zdecydowanie należy się grupie Bokka, która wydała wyborny album o tym samym tytule. Artyści na scenie występują w maskach i mówią o sobie bardzo niewiele, by to muzyka wychodziła na pierwszy plan. Muzyka, która urzekła wielu autorów podsumowań poprzedniego roku.

Wcześniej ogłoszeni artyści edycji 2014 to: Booka Shade live, Loco Dice, Dom & Roland, Max Cooper live, Special Request, John Digweed, DJ Koze i Skalpel, a także Koven (live), Daniel Avery, Lakker (live) i Maribou State.

Karnety na festiwal w cenie 160 zł dostępne są w salonach Empik oraz na ebilet.pl.

Warto pamiętać również o IV Konferencji Muzycznej Audioriver, która 12 kwietnia odbędzie się w Krakowie. Wejściówki na Uniwersytet Ekonomiczny dostępne w cenie 10 zł, a bilety na After Party z połową Tiefschwarz i zespołem Kamp! w wersji DJ-skiej kosztują w przedsprzedaży zaledwie 25 zł.Udostępnij! Tweetnij!