Aktualności

16-07-2015-14:47:49

"Rejestracji buntu", czyli historia KSU znów w sklepach

Udostępnij! Tweetnij!

27 lipca w księgarniach pojawi się wznowiona, uzupełniona i poprawiona wersja "Rejestracji buntu" Krzysztofa Potaczały, czyli biografii KSU.

KSU "Rejestracja buntu" fot. In Rock

W 1978 roku w Ustrzykach Dolnych powstał jeden z pierwszych i zarazem najważniejszych polskich zespołów punkrockowych. Pięciu nastolatków z nieznanego nikomu szerzej miasteczka niemal z marszu zawładnęło sercami i umysłami młodzieży, a wśród dorosłej części społeczeństwa wzbudziło przestrach. Trzy litery tworzące nazwę kapeli, kojarzone wcześniej co najwyżej z miejscową rejestracją samochodową, urosły rychło do rangi symbolu. Stały się dla pokolenia dorastającego w dekadzie Gierka i nieco później swoistym znakiem rozpoznawczym, znamieniem identyfikującym tę generację z punkowym stylem bycia i drapieżną, niewyszukaną muzyką, której największą wartością był autentyzm.

Historia KSU to opowieść o sprzeciwie wobec zastanej rzeczywistości, o poszukiwaniu własnego ja, o dojrzewaniu świadomości przynależenia do małej ojczyzny - tej ustrzyckiej, bieszczadzkiej, pogranicznej, wielokulturowej. Wszystko to, w powiązaniu z niezgodą na "jedynie słuszny" program oferowany przez władze, niczym w lustrze odbija się w twórczości KSU - dotykającej najważniejszych sfer życia jednostki, podejmującej ważkie kwestie społeczne, zmuszającej do myślenia.

Wydawcą "Rejestracji buntu" jest In Rock.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: ksu