Aktualności

27-10-2015-19:57:12

Muchy i ich powracająca fala

Udostępnij! Tweetnij!

Znamy szczegóły albumu "Powracająca fala" zespołu Muchy.

Muchy fot. Monika Motor

Premierę wyznaczono na 6 listopada. Dzieło wypełnią nagrane przez Muchy utwory z soundtracku do dokumentu Piotra Łazarkiewicza.

Latem 1985 Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby nakręcić film o festiwalu. W przypadku tego reżysera nie mogło skończyć się na bezrefleksyjnej relacji. Efektem tej podróży jest "Fala" niezwykły muzyczny dokument o odwiecznej walce pokoleń "młodzi vs starzy" i "lud kontra władza" podszytej ówczesną sytuacją polityczną w Polsce. Ścieżkę dźwiękową tamtych wydarzeń napisały zespoły Republika, Tilt, Izrael, Madame i Aya RL.

Trzydzieści lat później Muchy zagrały na żywo w Jarocinie muzykę z filmu Łazarkiewicza. Piosenki nie straciły przez lata nic ze swojej mocy. Zyskały za to aktualną siłę przekazu dzięki świetnym, uwspółcześnionym aranżacjom.

Album "Powracająca fala" to zapis letniej nocy podczas festiwalu w Jarocinie w lipcu 2015. Audiowizualne widowisko koncertowe Much wzbudziło zachwyt festiwalowej publiczności, a także obecnych w Jarocinie muzyków Republiki i Magdaleny Łazarkiewicz - żony reżysera. To muzyczna podróż do czasów, kiedy buntować się było łatwiej, bo żyć było trudniej i niezwykła wycieczka przez trzy dekady polskiej muzyki.

Pierwszą zapowiedzią jest cover kawałka "Nasza ściana" Aya RL. Piosenki można posłuchać tutaj. Z kolei tutaj można sprawdzić zapowiedź albumu.

Oto tracklista:
"Pogo I" (Aya RL)
"Ulica" (Aya RL)
"Gdyby nie szerszenie" (Madame)
"Niepoddawaj" (Izrael)
"Komisariat" (1984)
"O jaki dziwny, dziwny, dziwny" (Tilt)
"Coś pozytywnego" (Tilt)
"Moja krew" (Republika)
"Nasza ściana" (Aya RL)
"Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia" (Tilt)

Autorką okładki w oparciu o oryginalny plakat Lecha Majewskiego jest Ola Jasionowska. Premierowe koncerty promujące wydawnictwo odbędą się 10 listopada w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i dzień później w Jarocinie.

Dorobek zespołu Muchy zamyka album "Karma market" z października 2014 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: muchy