Aktualności

23-12-2015-17:00:42

The Sisters Of Mercy w Dolinie Charlotty

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół The Sisters Of Mercy będzie jedną z gwiazd X edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Chrlotty.

The Sisters Of Mercy to legendarna, brytyjska grupa rockowa prowadzona przez charyzmatycznego wokalistę, kompozytora i autora tekstów Andrew Eldritcha. Założycielami zespołu byli Andrew Eldritch oraz Gary Marx, którzy spotkali się w 1977 roku w Leeds i postanowili spróbować swoich sił w muzyce, gdyż jak potem ujawniono w wywiadzie, bardzo chcieli usłyszeć siebie w radio. Grupa zadebiutowała w 1985 roku znakomitym albumem "First and Last and Always" pilotowanym przez przebojowy singel "Temple Of Love". Ponura, post-punkowa, gitarowa muzyka zjednała grupie natychmiast wielka rzeszę fanów w całej Europie.

Na następnej płycie "Floodland" z 1987 roku Eldritch postawił na bardziej elektroniczne dźwięki. Świetne single "Dominion", "Lucretia" i "This Corrosion" promowały ten album i królowały na listach przebojów, a zespół święcił tryumfy na trasach koncertowych. Na "Floodland" Eldritch zaprezentował niespotykane, mroczne i tajemnicze brzmienie, które zmieniło oblicze muzyki rockowej końca lat 80. Trzeci album "Vision Thing" ukazał się w 1990 roku, a Eldritch wrócił do bardziej gitarowego brzmienia.

Od 1991 roku The Sisters Of Mercy to zespół koncertowy, który wykonuje piosenki zarówno nowe jaki i stare. Zespół koncertuje z powodzeniem na całym świecie i słynie z tego, że na scenie używa więcej dymu niż inni rockowi wykonawcy. 5 sierpnia 2016 roku zespół odwiedzi Dolinę Charlotty, gdzie wystąpi jako gwiazda X Festiwalu Legend Rocka. Koncert rozpocznie się o godzinie 22:00.

Bilety można kupić na stronie Ticketpro.pl.

W ramach X Festiwalu Legend Rocka 6 sierpnia zagra formacja White Snake. 26 lipca w Dolinie Charlotty wystąpi natomiast Deep Purple.


Sprawdź i kup bilet:



Udostępnij! Tweetnij!