Aktualności

28-03-2017-10:23:36

The Sisters Of Mercy na dwóch koncertach w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

The Sisters Of Mercy wracają do Polski i 14 września zagrają w gdańskim klubie B90 oraz dzień później, 15 września, w warszawskiej Progresji.

The Sisters Of Mercy fot. Archiwum zespołu

Brytyjska grupa została założona w 1980 roku przez charyzmatycznego Andrew Eldritcha. Zadebiutowali pięć lat później albumem "First and Last and Always". Do ich najbardziej znanych utworów zalicza się między innymi: "Temple Of Love", "Lucretia My Reflection", "More" czy też "This Corrosion" (do sprawdzenia tutaj).

Styl The Sisters Of Mercy ewoluował od post punka do opartego na mocniejszych gitarach rocka zatopionego w mrocznej aurze, a jego głównym elementem charakterystycznym jest głęboki wokal Eldritcha. Frontmana w takim samym stopniu charyzmatycznego, co nieprzewidywalnego. Niezwykle inteligentnego, studiującego kiedyś na Oksfordzie i biegle porozumiewającego się w trzech językach, ale mającego też długą przygodę z różnymi substancjami. The Sisters Of Mercy gościli w Polsce nie raz, a Andrew Eldritch niejednokrotnie wypowiadał się pozytywnie o występach w naszym kraju. Skoro nie ma i nie będzie nowej płyty grupy, podczas koncertów można liczyć na mieszankę największych hitów kapeli z "First And Last And Always", "Floodland", "Vision Thing".

Przedsprzedaż biletów wystartuje w najbliższy czwartek 30 marca (godzina 10:00). Ceny 130 zł - przedsprzedaż, 150 zł - w dniu koncertu.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!