Aktualności

04-04-2016-19:58:45

Pink śpiewa dla Alicji po drugiej stronie lustra

Udostępnij! Tweetnij!

Pink napisała piosenkę do filmu "Alicja po drugiej stronie lustra" ("Alice Through the Looking Glass").

Pink fot. Sony BMG

Numer nosi tytuł "Just Like Fire" i ukaże się 15 kwietnia. To pierwszy singel Amerykanki od 3 lat. Klip do piosenki wyreżyserował Dave Meyers. Jego premiera planowana jest na maj. Współtwórcami piosenki są Max Martin, Shellback i Oscar Holter.

Na potrzeby soundtracku wokalistka przygotowała też cover piosenki "White Rabbit" Jefferson Airplane. Klip ukazujący jej pracę w studiu oraz fragmenty filmu można sprawdzić tutaj. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Danny Elfman.

Obraz stanowi kontynuację "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona. Za kamerą tym razem stanął James Bobin. Tytułową bohaterkę ponownie portretuje Mia Wasikowska.

Do swych ról wracają także Johnny Depp (Szalony Kapelusznik), Helena Bonhan Carter (Czerwona Królowa) i Anne Hathaway (Biała Królowa). Sacha Baron Cohen gra nową postać Czas (Time), podobnie jak Rhys Ifans, który wciela się w Zanika Hightoppa. W dubbingowej obsadzie znaleźli się Alan Rickman, Stephen Fry, Michael Sheen i Timothy Spall.

Do naszych kin obraz trafi 26 maja. Dzieło powstało nad podstawie książki Lewisa Carrolla. Scenariusz napisała Linda Wolverton.

Dorobek Pink zamyka album "The Truth About Love" z września 2012 roku. W 2014 roku artystka wydała płytę "rose ave." projektu You+Me, który współtworzyła z Dallasem Greenem.Udostępnij! Tweetnij!