Aktualności

09-06-2016-18:10:50

Peja gościem Sweet Noise podczas Jarocin Festiwal

Udostępnij! Tweetnij!

Peja i Sweet Noise znów razem na jednej scenie. Do tego muzycznego spotkania dojdzie podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, który odbędzie się w dniach 7-9 lipca.

Sweet Noise fot. Richard Hade

Peja będzie gościem specjalnym podczas koncertu Sweet Noise i nie będzie to ich pierwsza współpraca. Należy wrócić do 2003 roku, kiedy ukazała się piąta studyjna płyta Sweet Noise, zatytułowana "Revolta". Album promował utwór "Jeden taki dzień", w którym gościnnie pojawił się Peja. Współpraca okazała się przebojem, bo płyta znalazła się w top 10 zestawienia OliS-u.

- Łączenie dwóch gatunków muzyki na wysokim poziomie powinno dawać jakąś eksplozję, coś zmieniać - wspomina Piotr "Glaca" Mohamed. - Nie chcieliśmy robić rzeczy niszowej. Chcieliśmy zrobić hit, który będzie głośnym numerem zapamiętanym przez ludzi.

Na tym nie zakończyła isę ich kooperacja.

- To naprawdę mocne muzyczne koleżeństwo - mówi raper. - Przy okazji różnych projektów o sobie pamiętamy, wspieramy się. Łączymy nasze style. Na przestrzeni tych 13 lat nazbierało się trochę tych utworów. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Piotr jest częścią mojej ekipy, a ja jego. Tak to odczuwam.

- Wchodzimy nawet w takie projekty, które są przygotowywane w krótkim czasie. Jest telefon, krótka rozmowa i decyzja - dodaje raper. - Rzadko się zdarza, że komuś coś nie pasuje czy nie chce brać w tym udziału.

Współpraca obu panów zaowocowała m.in. utworami "Sam przeciwko wszystkim" (z repertuaru My Riot) czy "Pozwól mi żyć (są chwile)".

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal zagrają m.in. Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos oraz Kobranocka. Bilety – jeszcze póki co w niższych cenach, gdyż przed samym festiwalem podrożeją - można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.


Sprawdź i kup bilet:
Udostępnij! Tweetnij!