Aktualności

14-09-2016-12:58:49

Asking Alexandria zagrają w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

Angielska metalcore'owa ekipa Asking Alexandria zapowiedziała europejską trasę, w ramach której 28 marca 2017 roku wystąpi w warszawskiej Proximie.

Asking Alexandria fot. Archiwum zespołu

Zespół powstał w 2008 roku w Yorku. Jego pierwszy skład tworzyli Ben Bruce (gitara, wokal), Danny Worshop (wokal), Joe Lancaster (bas), Ryan Binns (klawisze), James Cassells (perkusja) i Cameron Liddell (gitara rytmiczna). Po przetasowaniach w składzie (Asking Alexandria opuścili Binns i Lancaster, którego na basie zastąpił Sam Bettley) grupa nagrała debiutancki album - "Stand Up and Scream", który ukazał się jesienią 2009 roku, nakładem Sumerian Records.

Od samego początku działalności zespół intensywnie koncertował tak w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Drugi krążek Asking Alexandria wydali w 2011 roku. Po premierze "Reckless and Relentless" muzycy ruszyli w trasę z Of Mice & Men i Chelsea Grin, wzięli też udział w Vans Warped Tour 2011 i w stadionowym tournée Avenged Sevenfold.

Ostatnia jak dotąd płyta w dorobku Asking Alexandria ukazała się w 2013 roku i spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem, debiutując na piątym miejscu zestawienia Billboards Top 200. Na "From Death to Destiny" po raz ostatni można usłyszeć Danny'ego Worshopa, który opuścił zespół w styczniu 2015 roku. Pozycję wokalisty przejął po nim Denis Shaforostov, znany już wcześniej z grup Make Me Famous czy Down & Dirty. W zmienionym składzie zespół zagrał już pierwsze koncerty - m.in. fantastycznie przyjęty występ w Warszawie - i wydał nowy album "The Black". Krążek zapowiadał singel "I Won't Give In" (do sprawdzenia tutaj https://youtube.com/watch?v=VX0Bu_klgvo), a jego premiera miała miejsce w marcu tego roku. Mimo obaw fanów, jak Asking Alexandria zabrzmi bez Danny'ego, płyta została świetnie przyjęta, również przez krytyków.

Sprzedaż biletów na koncert rusza w piątek, 16 września 2016 o 10:00.

Wejściówki dostępne będą w stałych punktach sprzedaży: Go-ahead.pl, Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!