Aktualności

15-09-2016-09:44:24

Timbaland skończył z telewizyjnym imperium

Udostępnij! Tweetnij!

Muzyka w nadchodzącym trzecim sezonie serialu "Imperium" nieco się zmieni. Nie usłyszymy już bowiem piosenek przygotowanych przez Timbalanda i jego ekipę.

Timbaland fot. Universal Music Polska

Raper i producent zrezygnował ze współpracy z twórcami cyklu. Artysta do tej pory nadzorował muzyczną stronę popularnej produkcji, w tym tworzył utwory, bazując na głównych wątkach i fabule projektu. Jego miejsce zajmą producent Rodney "Darkchild" Jerkins i autor piosenek Ester Dean.

- Byliśmy szczęśliwi współpracując z Timbalandem przez dwa pierwsze sezony - komentuje Shawn Holiday z Columbia Records, wytwórni wydającej soundtracki do serialu. - W trzecim sezonie chcieliśmy jednak innego podejścia.

Za piosenki w nadchodzących odcinkach odpowiadać będą ponadto Johntá Austin (Mariah Carey, Mary J. Blige, Usher), Makeba Riddick (Beyoncé, Rihanna) i Jesse St. John (Britney Spears) oraz pracujący już wcześniej przy serialu Ne-Yo i J.R. Rotem.

Bohaterem cyku "Imperium" opowiadającym o branży muzycznej jest Lucious (Terrence Howard), były diler a obecnie szef wytwórni płytowej, który prowadzi firmę z byłą żoną Cookie (Taraji P. Henson oraz synami, z których dwóch jest muzykami. Za produkcją stoją Lee Daniels i Danny Strong. Wśród fanów serii są Barack i Michelle Obama. W nowej odsłonie gościnnie wystąpią m.in. French Montana, Birdman, Mariah Carey, Taye Diggs i Romeo Miller.

Amerykańska premiera trzeciej części "Imperium" została wyznaczona na 21 września. W Polsce cykl emitował kanał Fox.

Timothy Mosley jak naprawdę nazywa się Timbaland to wzięty amerykański wokalista, raper i producent. Znany jest ze współpracy z Aaliyah, Missy Elliott, Justinem Timberlakiem a także Jayem Z, Nasem, Ludacrisem, Madonną, Rihanną, OneRepublic, Brandy czy Drakiem.

Na koncie ma trzy solowe wydawnictwa "Tim's Bio: Life from da Bassment" (1998), "Shock Value" (2007) i "Shock Value II" (2009).Udostępnij! Tweetnij!