Aktualności

17-09-2016-15:29:21

Ghost poprawia Eurythmics i inspiruje się Nosferatu

Udostępnij! Tweetnij!

Formacja Ghost po raz kolejny postanowiła ulepszyć cudze kompozycje.

Ghost fot. Archiwum Zespołu

Zespół przygotował EP-kę "Popestar". Papa Emeritus III i jego Bezimienne Ghule postanowili zmierzyć się m.in. z popowym materiałem. Fani grupy z Linköping znajdą na krążku pięć nowych nagrań, w tym covery Echo and the Bunnymen ("Nocturnal Me"), Simian Mobile Disco ("I Believe"), Eurythmics ("Missionary Man") i szwedzkiej post-punkowej grupy Imperiet ("Bible"). Materiał wyprodukował Tom Dalgety, znany ze współpracy z Pixies, Royal Blood i Opeth.

Wydawnictwo promuje singel "Square Hammer", do którego powstałł klip. Wideo dowcipnie nawiązujące do niemieckich filmów epoki ekspresjonizmu, "Metropolis" i "Nosferatu - symfonia grozy". Teledysk można obejrzeć pod tym adresem.

Z kolei tutaj znajduje się EP-ka.

Nie jest to pierwsza płytka formacji z coverami. W 2013 roku ukazał się wyprodukowany przez Dave'a Grohla minialbum "If You Have Ghost", który w większości wypełniły przeróbki, między innymi utworów zespołów ABBA, Depeche Mode, Army Of Lovers.

Jednocześnie ukazuje się wersja deluxe ostatniej płyty bandu, "Meliora", (CD i LP) poszerzona o nagrania z EP-ki.

Ghost to heavymetalowy zespół założony w Sztokholmie w 2008 roku. Ich debiutancki album "Opus Eponymous" z 2010 roku zyskał przychylność fanów i krytyków muzycznych. Jeszcze większym uznaniem cieszył się drugi longplay kapeli, "Infestissumam", który w Szwecji dotarł na szczyt listy sprzedaży i został wyróżniony Grammy. Najnowszy, wspomniany "Meliora" z 2015 roku, także zapewniał kapeli Grammy.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: ghost