Aktualności

10-11-2016-15:40:14

Wojtek Mazolewski komponuje dla Opola

Udostępnij! Tweetnij!

Ceniony nie tylko w jazzowych kręgach Wojtek Mazolewski napisze utwór dla miasta Opola.

Wojtek Mazolewski fot. Mystic Production

Kompozycja powstanie z okazji jubileuszu 800-lecia Opola. Powstałe nagranie uświetni jubileusz miasta. Z tej okazji artysta wraz zespołem przez dłuższy czas zagoszczą w Opolu, by znaleźć inspiracje.

Wojtek Mazolewski jest niezwykle zapracowanym twórcą. Obecnie zajęty jest promocją świeżo wydanej płyty "Chaos pełen idei", która ukazała się 4 listopada 2016, a także odbywa europejską trasę z projektem Wojtek Mazolewski Quintet i płytą "Polka Remixed".

Oto nadchodzące koncerty:

10 listopada - Zaduszki Jazzowe, Opole Lubelskie (PL)
11 listopada - Koncertná sieň Dvorana VŠMU, Bratysława (SK)
12 listopada - Jazz Napok Festival, Szeged (HU)
13 listopada - Alibi Club, Wrocław (PL)
18 listopada - CinePOLSKA Festival, Bukarest (RU)
11 grudnia - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Opole (PL)

Płyta winylowa "Polka Remixed" wydana przez U Know Me Records jest efektowną reinterpretacją dobrze znanych utworów z albumu "Polka", który uzyskał w Polsce status Złotej płyty. Znalazły się na niej remiksy, które są efektem współpracy Wojtka Mazolewskiego z najciekawszymi twórcami polskiej sceny muzycznej. Na albumie pojawiają się dźwięki zbliżone do klubowej elektroniki spod znaku RYS z rewelacyjną Justyną Święs (The Dumplings), ale też Metro, O.S.T.R., Enveego, Daniela Drumza, Hatti Vatti, Misię Furtak, Yoshi Swxdn i innych. Zamieszczone na nowym wydawnictwie produkcje po raz kolejny potwierdzają status Wojtek Mazolewski Quintet jako jednego z najbardziej nowatorskich i inspirujących zespołów na polskiej scenie jazzowej.Udostępnij! Tweetnij!