Aktualności

09-12-2016-13:44:37

"Legendy Polskie": Damian Ukeje śpiewa dla Jagi

Udostępnij! Tweetnij!

Do sieci trafiła kolejna odsłona serii "Legendy Polskie", "Jaga". W finale słyszymy cover przeboju "Kocham wolność" Chłopców z placu Broni zaśpiewany przez Damiana Ukeje.

Ukeje fot. Kobaru

- Dywersja Twardowskiego zaczyna przynosić pożądane zamieszanie, tym razem w postaci tajemniczej dziewczyny niestroniącej od ziół - czytamy w oposie filmu. - Czy Borucie uda się obrócić jej słowiański ...gniew na swoją korzyść? Jeśli nie, zawsze ma w odwodzie oddział komandosów Żelaznej Góry.

Za kamerą ponownie stanął Tomasz Bagiński. W rolach głównych występują Katarzyna Pośpiech, Tomasz Drabek i Piotr Machalica.

W filmie wykorzystano piosenkę "Jaskółka uwięziona", którą wykonują Atanas Valkov oraz Georgina Tarasiuk oraz - w finale - nową wersję hitu "Kocham wolność" Chłopców z placu broni. Przeróbkę przygotowali Mateusz "Matheo" Schmidt oraz Damian Ukeje.

"Jagę" można obejrzeć pod tym adresem. Już po napisach końcowych pojawia się zapowiedź kolejnej odsłony - Robert Więckiewicz cytuje słowa przeboju "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka.

Projekt Legendy Polskie (legendy.pl) realizowany we współpracy z Allegro, przedstawia na nowo znane, tradycyjne polskie historie w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, żyjącego w świecie internetu i mediów społecznościowych.

Przedsięwzięcie od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Wcześniejsze odsłony - "Smok","Twardowsky" i "Twardowsky 2.0" - wyświetlono prawie 9 milionów razy. W listopadzie premierę miał odcinek "Operacji Bazyliszek". Za reżyserię filmów odpowiada nominowany do Oscara za animowaną krótkometrażową "Katedra", Tomasz Bagiński.

Damian Ukeje w 2011 roku wygrał program "The Voice Of Poland". Rok później wydał swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "Ukeje". W 2013 otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii debiut roku. Pod koniec października 2016 premierę miał najnowszy album Ukeje "ỤZỌ".

Ma za sobą koncerty w największych miastach w Polsce, trasę z zespołem Coma oraz udział w największych festiwalach.Udostępnij! Tweetnij!