Aktualności

09-08-2017-09:19:47

Przebój Chłopców z Placu Broni w "Legendach polskich". Piotr Machalica diabłem

Udostępnij! Tweetnij!

Poznaliśmy nowy teledysk zrealizowany w ramach projektu "Legendy polskie".

Damian Ukeje fot. Rochstar

Tym razem wideo powstało do utworu "Kocham wolność", lecz nie wykonują go Chłopcy z Placu Broni. Za polski klasyk wzięli się producent Matheo i rockowy wokalista, Damian Ukeje. Klip wyreżyserował Jakub Radej, który utrzymał charakterystyczną dla serii stylistykę łączącą baśniowość z science fiction. W filmiku Piotr Machalica pojawia się jako Rokita, Tomasz Drabek jako Boruta oraz Aleksandra Paleolog w roli Marysi. Wideo, które można obejrzeć tutaj, nawiązuje też do pozostałych produkcji cyklu "Legendy polskie".

Projekt Legendy Polskie (legendy.pl) realizowany we współpracy z Allegro, przedstawia na nowo znane, tradycyjne polskie historie w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, żyjącego w świecie internetu i mediów społecznościowych. Wcześniejsze teledyski zrealizowane w ramach projektu to "Cichoszya Grzegorza Turnaua w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego i "Jezu jak się cieszę" Klausa Mitffocha, którego nową wersję przygotowali Atanas Valkov i Skubas.

Przedsięwzięcie od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Pierwsze odsłony - "Smok","Twardowsky" i "Twardowsky 2.0" - wyświetlono prawie 10 milionów razy. W listopadzie 2016 roku premierę miał odcinek "Operacji Bazyliszek" a miesiąc później "Jaga".

Damian Ukeje w 2011 roku wygrał program "The Voice Of Poland". Rok później wydał swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "Ukeje". W 2013 otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii debiut roku.Udostępnij! Tweetnij!